| Názov školy | Základná škola, Kysucký Lieskovec 208 |
| Adresa školy | Kysucký Lieskovec 208, 02334 Kysucký Lieskovec |
| Telefón | +4214231493 |
| skolakyslieskovec@gmail.com | |
| WWW stránka | https://zskysuckylieskovec.edupage.org |
| Priezvisko, meno | telefón | ||
|---|---|---|---|
| Riaditeľ | Mgr. Magdaléna Tokáriková | ||
| ZRŠ | Mgr. Jana Marčaníková |
| Titl., priezvisko,meno | |
|---|---|
| predseda | Lenka Bzdylová- za rodičov |
| pedagogickí zamestnanci | Mgr.Daniela Ondrejášová |
| Mgr. Miriam Jarošová | |
| ostatní zamestnanci | Zuzana Gomolová |
| zástupcovia rodičov | Ing.Marcela Halušková |
| Branislav Slocík | |
| Mgr.Tatiana Sýkorová | |
| zástupca zriaďovateľa | Juraj Šamaj |
| Mgr.Milan Králik | |
| Lýdia Kopčanová | |
| Mgr.Jarmila Šutá |
| Názov | Obec Kysucký Lieskovec |
| Sídlo | Kysucký Lieskovec 29 |
| Telefón | 0414231121 |
| obecnyurad@kysuckylieskovec.sk |
Poradné orgány:
Rada školy zasadala 3-krát. Nemá vlastný majetok, administratívnu činnosť zabezpečovala predsedníčka RŠ z vlastných zdrojov.
Školský koordinátor vo výchove a vzdelávaní pre 2.stupeň: 4
Koordinátor pre predmety MAT, INF, FYZ, CHE, BIO: Mgr. Jana Zelinová
Koordinátor pre predmety SJL, DEJ, GEO, OBN: Mgr. Miroslava Chyláková
Koordinátor pre predmety ANJ, NEJ, KAJ: Ing. Martina Pončíková
Koordinátor pre predmety HUV, VYV, TSV, NBV: Mgr. Dáša Horvátová
Školský koordinátor vo výchove a vzdelávaní pre 1.stupeň a pre žiakov so ŠVVP: 2
Koordinátor pre prvý stupeň: Mgr. Slávka Vajdíková
Koordinátor pre inkluzívny tím: PaeDdr. Jana Sihlovcová - výchovný poradca
Školský koordinátor vo výchove a vzdelávaní: 7
Ochrana života a zdravia, prvá pomoc, dopravná výchova: Mgr.Marcela Gucká, Mgr. Silvia Regecová
Ochrana životného prostredia: Bc. Mariana Mazurová
Zdravý životný štýl, protidrogová prevencia, výchova k manželstvu a rodičovstvu: Ing. Miriama Hanzelová
Finančná gramotnosť: Mgr. Miriam Jarošová
Škola priateľská deťom - školský parlament: Mgr. Mária Mlíchová
Prevencia šikanovania: Mgr. Viera Kimáková
Koordinátor digitálnych kompetencií: Mgr.Daniela Ondrejášová
| Ročník: | 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| počet tried | 2 | 1 | 1 | 2 | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 15 |
| počet žiakov | 28 | 24 | 17 | 28 | 24 | 36 | 38 | 39 | 36 | 270 |
| z toho v ŠKD | 26 | 15 | 12 | 6 | 59 |
| Pracovný pomer | Počet úväzkov pedag. prac. | Počet úväzkov nepedag. prac. |
|---|---|---|
| na dobu neurčitú | 23 | 8 |
| na dobu určitú | 8 | 3 |
| na dohodu | 0 | 1 |
| MD | 7 | 0 |
| počet | nekvalifikovaných | kvalifikovaných | spolu |
|---|---|---|---|
| učiteľov | 1 | 21 | 22 |
| vychovávateľov | 0 | 3 | 3 |
| asistentov učiteľa | 0 | 6 | 6 |
| školský špec. pedagóg | 0 | 1 | 1 |
| školský psychológ | 0 | 1 | 1 |
V školskom roku 2023/2024 bolo kvalifikovane odučených celkovo 91% vyučovacích hodín všetkých predmetov.
Nekvalifikovane vyučované predmety: technika.
Čiastočne kvalifikovane vyučované predmety: informatika, občianska náuka, matematika, fyzika.
|
Kvalifikovanosť
vyučovania jednotlivých predmetov |
2023/2024 |
|||
|
P.č. |
PREDMET |
Počet hod.
celkom |
Počet hod.
oduč. kval. |
% hoh.
oduč. kval. |
|
1. |
1.- 4. ročník |
149 |
142 |
95 |
|
2. |
Slovenský jazyk a lit. |
48 |
48 |
100 |
|
3. |
Anglický jazyk |
34 |
34 |
100 |
|
4. |
Nemecký jazyk |
6 |
6 |
100 |
|
5. |
Ruský jazyk |
0 |
0 |
0 |
|
6. |
Dejepis |
11 |
11 |
100 |
|
7. |
Občianska náuka |
8 |
3 |
38 |
|
8. |
Geografia |
14 |
14 |
100 |
|
9. |
Matematika |
47 |
32 |
68 |
|
10. |
Fyzika |
12 |
7 |
58 |
|
11. |
Chémia |
10 |
10 |
100 |
|
12. |
Biológia |
16 |
16 |
100 |
|
13. |
Technika |
16 |
0 |
0 |
|
14. |
Telesná a športová výchova |
20 |
20 |
100 |
|
15. |
Hudobná výchova |
7 |
7 |
100 |
|
16. |
Náboženská výchova |
10 |
10 |
100 |
|
17. |
Informatika |
8 |
5 |
63 |
|
18. |
Výtvarná výchova |
9 |
9 |
100 |
|
SPOLU |
425 |
374 |
88 |
|
|
Predmet, oblasť |
Druh súťaže |
Kolo |
Umiestnenie |
Ocenení |
|
Slovenský jazyk a literatúra |
Tvoríme vlastnú knihu |
Celoštátne kolo |
2.miesto |
Karolína Labošová, Veronika Jančová |
|
Slovenský jazyk a literatúra |
Šaliansky Maťko |
Krajské kolo |
2.miesto |
Vladimír Hanzel |
|
Slovenský jazyk a literatúra |
Šaliansky Maťko |
Okresné kolo |
2.miesto |
Júlia Štefanová |
|
Slovenský jazyk a literatúra |
Šaliansky Maťko |
Okresné kolo |
2.miesto |
Laura Belicová |
|
Slovenský jazyk a literatúra |
Šaliansky Maťko |
Okresné kolo |
3.miesto |
Naďa Madajová |
|
Slovenský jazyk a literatúra |
Hviezdoslavov Kubín |
Okresné kolo |
1.miesto |
Nina Madajová |
|
Slovenský jazyk a literatúra |
Hviezdoslavov Kubín |
Okresné kolo |
2.miesto |
Lucia Suchoňová |
|
Slovenský jazyk a literatúra |
Hviezdoslavov Kubín |
Okresné kolo |
3.miesto |
Aneta Vlčková |
|
Slovenský jazyk a literatúra |
Hviezdoslavov Kubín |
Okresné kolo |
3.miesto |
Dominik Suchoň |
|
Slovenský jazyk a literatúra |
čitateľská súťaž KUBO |
Celoštátne kolo |
najsčítanejšia škola |
|
|
Matematika |
Skladanie Rubikovej kocky |
Mestské kolo |
2.miesto |
Peter Janiš |
|
Matematika |
Pytagoriáda |
Okresné kolo |
3.miesto |
Sebastián Jakubec |
|
Matematika |
Pytagoriáda |
Okresné kolo |
3.miesto |
Erik Černošek |
|
Matematika |
Pytagoriáda |
Okresné kolo |
3.miesto |
Peter Janiš |
|
Matematika |
Matematický klokan |
Školské kolo |
100% úspešnosť |
Šimon Šupol |
|
Geografia |
Čo vieš o hviezdach? |
Okresné kolo |
2.miesto |
Michal Mladšík |
|
Geografia |
Čo vieš o hviezdach? |
Okresné kolo |
3.miesto |
Tatiana Štrbáňová |
|
Hudobná výchova |
Vianočný zvonček |
Mestské kolo |
2.miesto |
Karolína Ondrejášová |
|
Hudobná výchova |
Vianočný zvonček |
Mestské kolo |
2.miesto |
Mariana Brandýsová |
|
Hudobná výchova |
Vianočný zvonček |
Mestské kolo |
3.miesto |
Karolína Labošová |
|
Hudobná výchova |
Slávik Slovenska |
Okresné kolo |
3.miesto |
Mariana Brandýsová |
|
Výtvarná výchova |
Vesmír očami detí |
Okresné kolo |
1.miesto |
Adam Olejko |
|
Výtvarná výchova |
Deň Zeme |
Mestské kolo |
1.miesto |
Daniel Horvát |
|
Výtvarná výchova |
Deň Zeme |
Mestské kolo |
1.miesto |
Nikola Kubánková, Nina Madajová, Vanesa Školníková, Sára Chupáčová |
|
Telesná a športová výchova |
Malý futbal žiakov Školský pohár |
Okresné kolo |
2.miesto |
futbalisti |
|
Telesná a športová výchova |
Mc Donald ´ s Cup |
Krajské kolo |
3.miesto |
futbalisti |
|
Telesná a športová výchova |
Vybijaná |
Okresné kolo |
3.miesto |
dievčatá |
|
Požiarnická súťaž |
Požiarnická súťaž |
Mestské kolo |
3.miesto |
dievčatá |
|
Rybársky krúžok |
|
Celoslovenské kolo |
|
Branislav Slocík, Timea Mičová, Martin Mičo |
| Aktivita | Miesto | Žiaci | Zodpovední |
|---|---|---|---|
| Pytagoriáda - školské kolo a okresné kolo | KNM | výber žiakov | učitelia matematiky |
| Matematická olympiáda | KNM | výber žiakov | učitelia matematiky |
| Vianočné trhy | ZŠ Kysucký Lieskovec | všetci žiaci | vedenie školy, triedni učitelia |
| Deň zeme - aktivity žiakov | Kysucký Lieskovec | 1. a 2. stupeň | vedenie školy |
| Medzinárodný deň starších - „ Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok“ | DSS KNM | výber žiakov | Mgr. Mária Mlíchová |
| Účelové cvičenie a didaktické hry s DHS Kysucký Lieskovec | ZŠ Kysucký Lieskovec | celá škola | Mgr. Magdaléna Tokáriková |
| Spolupráca so záhradkármi- Kysucký Lieskovec | ZŠ Kysucký Lieskovec | všetci žiaci | vedenie školy |
| Hviezdoslavov Kubín - školské kolo, okresné kolo, krajské kolo | KNM, Martin | výber žiakov | Mgr. Miroslava Chyláková |
| Fyzikálna exkurzia | Bratislava | 7. a 9. ročník | Ing. Martina Pončíková, Mgr. Marcela Gucká |
| Exkurzia - Čičmany, Rajecká Lesná | Čičmany, Rajecká Lesná | II.A, III.A | Mgr. Veronika Budošová |
| Biologická exkurzia | Bratislava | 5. - 7. ročník | Mgr. Jana Stričková, Mgr. Marcela Gucká |
| Exkurzia NRSR | Bratislava | výber žiakov | Mgr. Magdaléna Tokáriková |
| Exkurzia Bratislava | Bratislava | VIII.A | Mgr. Miroslava Vlčková |
| Exkurzia Praha | Praha | 9. ročník | Ing. Martina Pončíková |
| Literárna exkurzia | Modra | 6. - 8. ročník | Mgr. Miroslava Chyláková |
| Imatrikulácie prvákov | ZŠ Kysucký Lieskovec | 1. a 2. ročník | triedni učitelia |
| Talenty Kysúc | MKS Kysucké Nové Mesto | výhercovia súťaží | Mgr. Magdaléna Tokáriková |
| McDonald´s Cup | Hala Kysucké Nové Mesto | žiaci-výber | vedenie školy |
| Mikulášske kino | Žilina | VII.A, VII.B, VIII.A, VIII.B | Mgr.Miroslava Vlčková |
| Noc výskumníkov | Žilina | IX.A, IX.B | Ing. Martina Pončíková |
| Výstava ovocia a zeleniny | KD Kysucký Lieskovec | všetci žiaci | pedagogickí zamestnanci |
| Výstava kraslíc a jarnej dekorácie | KD Kysucký Lieskovec | celá škola | pedagogickí zamestnanci |
| Deň matiek | KD Kysucký Lieskovec | výber žiakov | pedagogickí zamestnanci |
| Lyžiarsky kurz | Oščadnica Veľká Rača | VIII.A, VIII.B | Mgr. Silvia Regecová |
| Základný plavecký výcvik | Plaváreň Čadca | 4.A | Mgr. Miriam Jarošová |
| Škola v prírode | Tramtária | 3.A | Mgr. Slávka Vajdíková |
| Čitateľský maratón | ZŠ Kysucký Lieskovec | výber žiakov | PaedDr.Jana Sihlovcová, Ing. Miriama Hanzelová |
| Záložky do knihy | ZŠ Kysucký Lieskovec | výber žiakov | PaedDr.Jana Sihlovcová, Ing. Miriama Hanzelová |
| Filmové predstavenie | Čadca | 2. - 4. ročník | učitelia prvého stupňa |
| Filmové predstavenie | Žilina | ŠKD 1. oddelenie | Bc. Mariana Mazúrová |
| Burza stredných škôl | KNM | 8. - 9. ročník | Ing. Miriama Hanzelová |
| Exkurzia Bojnice | Bojnice | 5. a 6. ročník | Mgr. Daniela Ondrejášová, Ing. Jarmila masárová |
| Exkurzia Bojnice | Bojnice | 4. ročník | Mgr. Miriam Jarošová |
| O pohár riaditeľa CVČ 2023 - vybíjaná | KNM | výber žiakov | Mgr. Silvia Regecová |
| O pohár riaditeľa CVČ 2023 - vianočný futbalový turnaj | KNM | výber žiakov | Mgr. Silvia Regecová |
| Dejepisná exkurzia | Oswienčim, Krakow | 8. - 9. ročník | Ing. Martina Pončíková, Mgr. Jana Zelinová, Mgr. Alexander Medvecký |
| Exkurzia Strečno | Strečno, Straník | 8. ročník | Mgr. Miroslava Chyláková, Mgr. Silvia Regecová |
| Exkurzia Banská Štiavnica | Banská Štiavnica | V.A, VII.B | Mgr. Jana Stričková |
Projekty, do ktorých je škola zapojená:
Projekt NP edIT
Národný projekt edIT (NP edIT) je potrebné chápať ako kompenzačný krok reagujúci na pandémiu, ktorý berie do úvahy ďalšie možné prerušenie vyučovania v školách. Zároveň je to aj krok v rámci celkového prispôsobovania sa výchovno-vzdelávacieho procesu aktuálnym potrebám vo vzdelávaní, a to najmä podporou rozvoja digitálnych zručností žiakov a učiteľov, a postupného nástupu hybridného vzdelávania. Z pandemickej situácie, ktorá ovplyvnila i vzdelávací proces v základných školách, vyplynula potreba pripravenosti na opakujúcu sa dištančnú výučbu. Prioritne sa NP edIT zameriava na rizikové skupiny žiakov ohrozených školským neúspechom.Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu a Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu Ľudské zdroje. Jeho hlavnými cieľmi sú: zlepšenie technologickej pripravenosti na dištančnú/hybridnú výučbu, sanácia rizikových skupín ohrozených školským neúspechom, koordinovaná digitálna transformácia škôl.
V rámci projektu škola získala 11 notebookov pre učiteľov 2. stupňa a 9 tabletov na výučbu pre žiakov.
Školské ovocie
Projekt Školské ovocie naďalej pokračuje. Plní funkciu osvety zvýšenia spotreby ovocia a zeleniny u detí školského veku, podieľa sa na správnych stravovacích návykoch u detí, pomáha znížiť výskyt nadváhy a obezity u detí, podporuje zdravú výživu a zvýšenie informovanosti o výživovej hodnote jednotlivých druhov ovocia a zeleniny.
Žiakom je ponúkané ovocie (jablká, slivky, hrušky) a ovocná šťava.
Školské mlieko
Projekt, ktorý je na našej škole realizovaný na mesačnej báze. Plní vzdelávaciu úlohu- podporuje rozvoj správnych stravovacích a výživových návykov. Implementáciou európskeho školského mliečneho programu dosahujeme podporu konzumácie mliečnych výrobkov a prijímanie vyváženej stravy.
POP 3 - Pomáhajúce profesie v edukácii detí a žiakov 3
Vďaka finančným prostriedkom z projektu mohla škola podporiť inkluzívny tím jedným školským psychológom a jedným pedagogickým asistentom.
Projekt významne podporil pozitívne zmeny v inkluzívnom vzdelávaní priamo v školskom prostredí prostredníctvom edukačnej podpory zo strany pedagogického asistenta a školského psychológa ako členov inkluzívneho tímu na škole.
Program ZbieramBaterky
I v školskom roku 2023/24 sme pokračovali, je to súťaž, ktorú prevádzkuje firma INSA, s.r.o. Naši žiaci za pozbierané použité prenosné batérie a akumulátory získavali body, ktoré majú možnosť na stránke wwww.zbierambaterky.sk vymeniť za darčeky. Zapojením sa do súťaže sa mení a rozvíja postoj detí k samotnému životnému prostrediu. Takto bude naše životné prostredie obývateľné a čistejšie.
DiTEdu
V rámci NP škola získala otvorenú spoluprácu so subjektami a aktérmi podporujúcimi digitálnu transformáciu vzdelávania, nové možnosti inovačného vzdelávania, metodické a podporné materiály.
V školskom roku 2023/24 nebola vykonaná inšpekčná činnosť.
Výchovno-vzdelávací proces sa
realizuje v budove školy, budove telocvične (ŠKD 1. oddelenie a počítačová
učebňa) a budova jedálne (ŠKD 2. oddelenie). V budove
školy bolo zriadených 15 kmeňových tried
a jedna špeciálna učebňa - chemická, v
triede 4. ročníka bolo umiestnené 3. oddelenie ŠKD. Učebne sú vybavené lavicami, stoličkami a nábytkom pre
požadovaný počet žiakov. Škola má
vlastnú jedáleň, priestory jedálne a kuchyne sú rekonštruované. Areál školy
tvorí aj futbalové ihrisko s umelou
trávou, viacúčelové ihrisko s asfaltom, dva tenisové kurty a školský dvor na
záujmovú činnosť.
V školskom
roku 2023/2024 škola zakúpila učebné pomôcky:
- do
telocvične - laná a volejbalové lopty - v hodnote 452,40 EUR,
- do
počítačovej učebne – 3D tlačiareň v hodnote 1563,06 EUR, stavebnice LEGO®
Education v hodnote 690 EUR a Robot Photon EDU v hodnote 259,90 EUR,
- pre 2.
stupeň – Voltík III., Pytagorova veta, vzdelávacie hry SCHUBITRIX –
v hodnote 1005,29 EUR,
- pre 1.
stupeň - Interaktívna tabuľa s ozvučením – v hodnote 1664 EUR.
Do dvoch
kmeňových tried boli zakúpené komplet stoly a stoličky a ďalších
tried dokúpené chýbajúce kusy podľa počtu žiakov, celkovo v hodnote 5426 EUR.
V rámci
renovácie sa vymenil starý nábytok za nový v piatich kmeňových triedach
hodnote 9000 EUR.
Obnovili sme
zborovňu pre 2.stupeň zakúpením nového kancelárskeho nábytku, kuchynky
a stoličiek v hodnote 6217 EUR.
Počet zapísaných prvákov k 30.6.2024: 28/14
Skutočný počet žiakov 1.ročníka k 15.9.2024: 27/ 14
Zákonní zástupcovia žiakov 9. ročníka podali elektronickú prihlášku na strednú školu. Podaných prihášok na strednú školu 36. Prijatých žiakov 36.
Zákonní zástupcovia štyroch žiakov 5. - 8. ročníka podali elektronickú prihlášku na strednú školu. Z nich boli traja žiaci úspešne prijatí a jeden pokračuje v plnení PŠD na našej škole.
|
ŠKOLA – oznámený nástup |
ODBOR |
Počet žiakov |
|
Stredná odborná škola
pedagogická, Turčianske Teplice |
učiteľstvo pre
materské školy a vychovávateľstvo |
2 |
|
Stredná odborná škola
pedagogická sv. Márie Goretti, Čadca |
učiteľstvo pre
materské školy a vychovávateľstvo |
1 |
|
Gymnázium, Jesenského
2243, Kysucké Nové Mesto |
gymnázium |
4 |
|
Gymnázium sv.
Františka z Assisi, J. M. Hurbana 44, Žilina |
gymnázium |
3 |
|
Gymnázium Hlinská 29,
Žilina 011 80 |
gymnázium |
1 |
|
Gymnázium, Veľká
okružná 22, Žilina |
gymnázium |
1 |
|
Gymnázium bilingválne,
T. Ružičku, Žilina |
bilingválne gymnázium |
1 |
|
Stredná zdravotnícka
škola, Hlboká cesta 23, Žilina |
zdravotnícky laborant |
1 |
|
Stredná zdravotnícka
škola sv. Františka z Assisi, Čadca |
zubný asistent |
1 |
|
Škola umeleckého
priemyslu, Ružomberok |
odevný dizajn |
1 |
|
Obchodná akadémia
Dušana Metoda Janotu, Čadca |
obchodná akadémia |
1 |
|
Obchodná akadémia,
Okružná Žilina |
obchodná akadémia |
1 |
|
Hotelová akadémia,
Hlinská, Žilina |
cukrár |
1 |
|
Stredná priemyselná
škola stavebná, Okružná, Žilina |
staviteľstvo |
1 |
|
Stredná odborná škola
stavebná, Žilina |
mechanik hasičskej
techniky |
1 |
|
Stredná odborná škola
dopravná, Žilina |
autotoronik |
1 |
|
Stredná odborná škola
dopravná, Žilina |
autoopravár - mechanik |
1 |
|
Stredná odborná škola
dopravná, Žilina |
dopravná akadémia |
1 |
|
Stredná odborná škola
strojnícka, KNM |
mechanik - mechatronik |
2 |
|
Stredná odborná škola
strojnícka, KNM |
mechanik -
elektrotechnik |
1 |
|
Stredná odborná škola
strojnícka, KNM |
mechanik - nastavovač |
2 |
|
Stredná odborná škola
strojnícka, KNM |
autotronik |
2 |
|
Stredná odborná škola
strojnícka, KNM |
mechanik počítačových
sietí |
1 |
|
Stredná odborná škola
elektrotechnická, Žilina |
mechanik počítačových
sietí |
1 |
|
Stredná odborná škola
technická, Čadca |
elektromechanik –
chladiace zariadenia a tepelné čerpadlá |
1 |
|
Stredná priemyselná
škola priemyselných technológií, KNM |
logistika |
1 |
|
Stredná odborná škola
poľnohospodárstva a služieb na vidieku, Žilina |
veterinárne
zdravotníctvo a hygiena – chov hospodárskych zvierat |
1 |
|
Stredná odborná škola
drevárska a stavebná, Krásno nad Kysucou |
drevárstvo
a nábytkárstvo – manažment v drevárstve |
1 |
|
Stredná odborná škola
drevárska a stavebná, Krásno nad Kysucou |
technológia ochrany
a tvorby životného prostredia |
1 |
| Trieda | ANJ | BIO | DEJ | FYZ | GEO | HUV | CHE | IFV | INF | KAJ | MAT | NBV | NEJ | OBN | PVC |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I.A | |||||||||||||||
| I.B | |||||||||||||||
| II.A | 1 | 1,17 | |||||||||||||
| III.A | 1 | 1 | 1 | 1,24 | 1 | ||||||||||
| IV.A | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | ||||||||||
| IV.B | 1,14 | 1 | 1 | 1,21 | 1 | ||||||||||
| V.A | 1,17 | 1,04 | 1,21 | 1,17 | 1 | 1 | 1,58 | ||||||||
| VI.A | 1,29 | 1,18 | 1,41 | 1,35 | 1,18 | 1 | 1 | 1,56 | 1 | 1 | |||||
| VI.B | 1,56 | 1,06 | 1,56 | 1,56 | 1 | 1,06 | 1 | 2,06 | 1 | ||||||
| VII.A | 2 | 1,28 | 1,78 | 1,56 | 1,67 | 1 | 1,28 | 1 | 1,5 | 2,06 | 1,33 | 1 | |||
| VII.B | 1,58 | 1,11 | 1,42 | 1,84 | 1,16 | 1 | 1,21 | 1 | 1,44 | 1,84 | 1,3 | 1,26 | |||
| VIII.A | 1,44 | 1,06 | 1,22 | 1,61 | 1,17 | 1 | 1,33 | 1,06 | 1,19 | 1,44 | 1 | 1 | |||
| VIII.B | 1,6 | 1,3 | 1,3 | 1,9 | 1,25 | 1,05 | 1,55 | 1 | 1,43 | 1,55 | 1 | 1,05 | |||
| IX.A | 1,75 | 1,6 | 1,3 | 1,65 | 1,2 | 1,7 | 1,11 | 1,95 | 2,5 | 1 | |||||
| IX.B | 1,63 | 1,31 | 1,5 | 1,88 | 1,44 | 1,69 | 1,27 | 1,81 | 2,2 | 1,5 |
| Trieda | PDA | PVO | Rozvíjanie špecifických funkcií | SJL | SPR | SEE | Technické práce | THD | TSV | TEV | Terapeuticko-korekčné cvičenia | TRH | VUC | VLA | VUM |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I.A | 1 | ||||||||||||||
| I.B | 1 | ||||||||||||||
| II.A | 1 | 1,33 | 1 | 1 | |||||||||||
| III.A | 1,12 | 1,18 | 1 | 1 | 1,06 | ||||||||||
| IV.A | 1 | 1,07 | 1 | 1 | 1 | ||||||||||
| IV.B | 1 | 1,64 | 1 | 1 | 1,29 | ||||||||||
| V.A | 1,42 | 1 | 1 | 1 | |||||||||||
| VI.A | 1,5 | 1 | 1 | 1,06 | 1 | ||||||||||
| VI.B | 2,13 | 1 | 1 | 1 | |||||||||||
| VII.A | 1,67 | 1 | 1 | 1,12 | |||||||||||
| VII.B | 1,68 | 1 | 1,05 | 1 | |||||||||||
| VIII.A | 1,56 | 1 | 1 | 1 | |||||||||||
| VIII.B | 1,5 | 1 | 1 | 1 | |||||||||||
| IX.A | 2,15 | 1 | 1 | 1,1 | |||||||||||
| IX.B | 1,75 | 1,06 | 1,19 | 1,25 |
| Trieda | VYV |
|---|---|
| I.A | |
| I.B | |
| II.A | 1 |
| III.A | 1 |
| IV.A | 1 |
| IV.B | 1 |
| V.A | 1 |
| VI.A | 1 |
| VI.B | 1,06 |
| VII.A | 1 |
| VII.B | 1,05 |
| VIII.A | 1 |
| VIII.B | 1 |
| IX.A | 1 |
| IX.B | 1,19 |
| Trieda | Počet | Prospeli | Neprospeli | Neklasifikovaní |
|---|---|---|---|---|
| I.A | 13 | 13 | 0 | 0 |
| I.B | 15 | 15 | 0 | 0 |
| II.A | 24 | 24 | 0 | 0 |
| III.A | 17 | 17 | 0 | 0 |
| IV.A | 14 | 14 | 0 | 0 |
| IV.B | 14 | 14 | 0 | 0 |
| V.A | 24 | 24 | 0 | 0 |
| VI.A | 19 | 18 | 0 | 1 |
| VI.B | 17 | 16 | 0 | 1 |
| VII.A | 19 | 18 | 0 | 1 |
| VII.B | 19 | 19 | 0 | 0 |
| VIII.A | 19 | 18 | 0 | 1 |
| VIII.B | 20 | 20 | 0 | 0 |
| IX.A | 20 | 20 | 0 | 0 |
| IX.B | 16 | 16 | 0 | 0 |
Vec: Správa o hospodárení za rok
2023
Základná škola, Kysucký Lieskovec
je školou s právnou subjektivitou, zriaďovateľom je Obec Kysucký
Lieskovec. Súčasťou školy je školská jedáleň a školský klub detí.
K 31.12.2023 bolo na škole
evidovaných 273 žiakov, z toho 4 plnia PŠD v zahraničí. 30 žiakov
bolo so ŠVVP. Na prvom stupni bolo zriadených 6 tried, na druhom stupni 9 tried
- spolu 15 tried. Všetky triedy sa vzdelávali v budove ZŠ. Škola mala 44 zamestnancov, z toho 31
pedagogických a 13 nepedagogických. Na škole pôsobilo 5 pedagogických asistentov,
jeden špeciálny pedagóg, jeden školský
psychológ, ŠKD mal zriadené tri oddelenia, 1. oddelenie v budove CVČ, 2.
oddelenie v budove školskej jedálne a 3. oddelenie v budove
základnej školy.
1 .
Príjmy, ktoré ZŠ prijala prostredníctvom
zriaďovateľa v r. 2023:
a) Príjmy na prenesené kompetencie (PK) - základné
školstvo, zo štátneho rozpočtu (ŠR)
|
Druh príjmov |
V sume (Eur) |
|
Príjem na PK zo ŠR - normatívne financie spolu Nevyčerpané normatívne financie
z roku 2022 |
688 227,00 43 247,00 |
|
Príjem na PK zo ŠR nenormatívne financie
spolu Z toho: Dopravné pre žiakov z Lodna Nevyčerpané FP z roku 2022 –
Dopravné pre žiakov z Lodna Sociálne znevýhodnené prostredie Príspevok na edukačné publikácie Vzdelávacie poukazy Príspevok na lyžiarsky kurz Príspevok na školu v prírode Asistenti učiteľa Príspevok z Plánu obnovy
a odolnosti (POO) – Profesijný rozvoj pedagogických a odborných
zamestnancov zo zdroja 3P01 Príspevok na ŠPECIFIKÁ – Podpora
začlenenia detí a žiakov z Ukrajiny Príspevok na ŠPECIFIKÁ – Podpora
digitálnej transformácie vzdelávania |
102 051,00 7
495 439
6
127 7
834 3
600 2
200 66 720 960
|
|
Príjmy
na prenesené kompetencie spolu |
833 525,00 |
b) Príjmy
na originálne kompetencie (OK) - školská jedáleň, školský klub detí
a ostatné príjmy od zriaďovateľa:
|
Druh príjmov |
V sume (Eur) |
|
Príjem na originálne kompetencie od
zriaďovateľa |
120 000 |
|
Príjmy od zriaďovateľa spolu |
120 000,00 |
c)
Vlastné príjmy:
|
Druh príjmov |
V sume (Eur) |
|
Poplatky ŠKD
z roku 2022 zapájané v roku 2023 |
657 |
|
Poplatok
ŠKD |
3
179 |
|
Stravné |
29
037 |
|
Réžia |
19
909 |
|
Prenájom
telocvičňa |
2
290 |
|
Príjmy z dobropisov |
1
592 |
|
Škola v prírode
– doplatok od rodičov |
1 852 |
|
Príjem SFZ
- „Dajme spolu gól“ |
150 |
|
Stravné a
Réžia z roku 2022 zapájané v roku 2023 |
5
239 |
|
RZZP za rok 2022
(VŠZP) a iné preplatky z VŠZP prijaté v roku 2023 |
194 |
|
Príjmy
spolu |
64 099,00 |
d)
Príjmy pre projekt PRIMAČÍTanie , ITMS2014+ kód projektu 312011T054 :
|
Druh príjmov |
V sume (Eur) |
|
Kód zdroja EU bežné príjmy |
14
817 |
|
Kód zdroja ŠR bežné príjmy |
1
743 |
|
Spolu |
16 560 |
e) Príjmy z Úradu práce sociálnych vecí a rodiny
:
|
Druh príjmov |
V sume (Eur) |
|
Školské
potreby pre deti v HN |
100 |
|
Štátna stravovacia dotácia – osobitné
stravovanie |
606 |
|
Štátna stravovacia dotácia |
47
621 |
|
Príjmy
spolu |
48 327,00 |
f) Príjmy pre projekt NP POP II. z NIVAM -
NÁRODNÝ INŠTITÚT VZDELÁVANIA A MLÁDEŽE :
|
Zdroj príjmu |
Druh príjmov |
V sume (Eur) |
|
NIVAM |
Príjem na
mzdy pre 1 pedagogického asistenta |
10 903 |
|
NIVAM |
Príjem na
prevádzkové náklady pre potreby pedagogického asistenta |
750 |
|
|
Príjmy
spolu |
11 653,00 |
g) Príjmy pre národný projekt „Podpora
pomáhajúcich profesií 3“ - NP POP 3. z NIVAM - NÁRODNÝ INŠTITÚT
VZDELÁVANIA A MLÁDEŽE :
|
Zdroj príjmu |
Druh príjmov |
V sume (Eur) |
|
NIVAM |
Príjem na
mzdy pre 1 pedagogického asistenta a 1 školského psychológa |
11 301 |
|
Obec KZF
41 |
Príjem na
mzdy pre 1 pedagogického asistenta a 1 školského psychológa |
3 767
|
|
|
Príjmy
spolu |
15 068,00 |
2.
Výdavky v roku 2023 činili:
a) Výdavky na prenesené kompetencie (Eur) – ZŠ
(vrátane asistentov učiteľa)
|
Útvar |
Mzdy |
Odvody |
Bežné transfery |
Ostatné výdavky (prevádzka) |
Spolu |
|
Základná škola |
495
459 |
179
976 |
11
102 |
115 469 |
802 006 |
|
Výdavky spolu |
495 459,00 |
179 976,00 |
11 102,00 |
115 469,00 |
802 006,00 |
Vyúčtovanie
normatívnych finančných prostriedkov
|
Druh príjmov |
Poskytnuté v Eur |
Vyčerpané
v Eur |
Presunuté do roku 2024 |
|
Príjem na
PK zo ŠR normatívne |
688
227 |
659
415 |
28
812* |
|
,,,Príjmy spolu |
688 227,00 |
659 415,00 |
28 812,00 |
*Zostatok normatívnych finančných prostriedkov bol použitý
a vyčerpaný na úhradu
prevádzkových nákladov školy v termíne do 31.03.2024 –
v súlade s platnou legislatívou.
Vyúčtovanie nenormatívnych finančných
prostriedkov
|
Druh príjmov |
Poskytnuté v Eur |
Vyčerpané
v Eur |
Vrátené do ŠR alebo Presunuté do roku
2024 v Eur |
|
Dopravné pre žiakov z Lodna Sociálne znevýhodnené prostredie Príspevok na edukačné publikácie Vzdelávacie poukazy Príspevok na lyžiarsky kurz Príspevok na školu v prírode Asistenti učiteľa Príspevok z Plánu obnovy
a odolnosti (POO) – Profesijný rozvoj pedagogických a odborných
zamestnancov zo zdroja 3P01 Príspevok na ŠPECIFIKÁ – Podpora
začlenenia detí a žiakov z Ukrajiny Príspevok na ŠPECIFIKÁ – Podpora
digitálnej transformácie vzdelávania |
7 934 700 6
127 7
834 3
600 2
200 66
720 1 316 960
|
7
566 700 6
127 7
834 3
600 2
200 66
720 1
048 872
|
368 0 0 0 0 0 0 268
|
|
Príjmy
spolu |
102 051,00 |
99 344,00 |
2 707,00 |
Zúčtovanie
transferu – normatívne + nenormatívne finančné prostriedky
|
Druh transferu |
Finančné prostriedky v Eur |
||
|
Poskytnuté |
Vyčerpané |
Nevyčerpané |
|
|
Normatívne + nenormatívne FP
Základnej školy spolu |
833
525 |
802
006 |
31
519* |
|
Spolu |
833 525,00 |
802 006,00 |
31 519,00 |
* Suma 31 518,31 Eur =
31 250,49 Eur presunuté do roku 2024 v súlade s platnou
legislatívou, suma 267,82 Eur vrátená do ŠR
b) Výdavky originálne kompetencie + vlastné
príjmy (Eur) – školská jedáleň, školský klub detí
|
Útvar |
Mzdy |
Odvody |
Bežné transfery |
Ostatné výdavky (Réžia) |
Spolu |
|
Školský klub |
32
361 |
11
980 |
318 |
7 843 |
52
502 |
|
Školská jedáleň |
54 241 |
19 742 |
731 |
17 923 |
92
637 |
|
Výdavky spolu |
86 602,00 |
31 722,00 |
1 049,00 |
25 766,00 |
145 139,00 |
Hospodárenie ŠJ
|
Školská jedáleň |
Stravné |
Réžia |
|||
|
Príjem
* |
Výdaj |
Príjem* |
Výdaj |
|
|
|
68 405 |
63 541 |
33 402 |
30 584 |
|
|
* Suma prijatého
stravného 68 404,84 Eur zahŕňa sumu stravného 29 036,46 Eur prijatého
od stravníkov za rok 2023, sumu stravného
4 408,34 Eur z roku 2022 zapájaného do príjmu rozpočtu v roku
2023, spolu so sumou 34 960,04 Eur prijatou len na potraviny zo štátnej
dotácie na stravu detí.
Suma prijatej réžie 33 401,58
Eur zahŕňa sumu réžie 19 909,00 Eur prijatej od stravníkov za rok 2023,
sumu réžie 831,12 Eur z roku 2022 zapájaného do príjmu rozpočtu
v roku 2023, spolu so sumou 12 661,46 Eur prijatou len na réžiu zo
štátnej dotácie na stravu detí.
Zúčtovanie transferu - originálne
kompetencie + vlastné príjmy – školská jedáleň, školský klub detí, telocvičňa,
prenájom
|
Druh transferu |
Finančné prostriedky |
||
|
Poskytnuté v Eur |
Vyčerpané
v Eur |
Nevyčerpané
v Eur |
|
|
Na ŠJ
a ŠKD od zriaďovateľa |
120
000 |
120
000 |
0 |
|
Poplatky ŠKD
z roku 2022 zapájané v roku 2023 |
657 |
657 |
0 |
|
Poplatok
ŠKD |
3
179 |
2
034 |
1 1451 |
|
Stravné |
29 037 |
22 621 |
6 4162 |
|
Réžia |
19 909 |
17 091 |
2 8183 |
|
Prenájom
telocvičňa |
2 290 |
2 290 |
0 |
|
Príjmy z
dobropisov |
1 592 |
1 592 |
0 |
|
Škola
v prírode – doplatok od rodičov |
1 852 |
1 852 |
0 |
|
Príjem SFZ
- „Dajme spolu gól“ |
150 |
150 |
0 |
|
Stravné
a Réžia z roku 2022 zapájané v roku 2023 |
5 239 |
5 239 |
0 |
|
RZZP za rok 2022
(VŠZP) a iné preplatky z VŠZP prijaté v roku 2023 |
194 |
194 |
0 |
1
Suma zostatku FP poplatkov za
ŠKD vo výške 1145 Eur predstavuje sumy 275 Eur – poplatky ŠKD prijaté
v 12/2023 na rok 2023 a sumu 870 Eur – poplatky ŠKD prijaté v r.
2023 ako prijaté predplatené školné na rok 2024. Uvedené prostriedky boli
zapojené do príjmu rozpočtu v roku 2024.
2
Suma zostatku FP za stravné vo výške 6415,60 Eur predstavuje sumy
5550,72 Eur – poplatky za stravné prijaté na rok 2023 a sumu 864,88 Eur
ako predplatené stravné roku 2023 – predplatné na rok 2024. Uvedené prostriedky
boli zapojené do príjmu rozpočtu v roku 2024.
3
Suma zostatku FP za réžiu vo výške 2818,40 Eur predstavuje sumy
111,40 Eur – poplatky za réžiu prijatú na rok 2023 a sumu 2707,00 Eur ako
predplatné réžie na rok 2024. Uvedené prostriedky boli zapojené do príjmu
rozpočtu v roku 2024.
c) Výdavky
pre projekt PRIMAČÍTanie , ITMS2014+ kód projektu 312011T054 :
|
Útvar |
Mzdy a Dohody |
Odvody |
Ostatné výdavky vrátane vrátiek |
Spolu |
|
Európska únia |
0 |
0 |
14 817 |
14
817 |
|
Štátny rozpočet |
0 |
0 |
1 743 |
1
743 |
|
Obec |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
Výdavky spolu |
0,00 |
0,00 |
16 560,00 |
16 560,00 |
Zúčtovanie
transferu
|
Druh transferu |
Finančné prostriedky |
||
|
Poskytnuté v Eur |
Vyčerpané
v Eur vrátane vrátiek |
Nevyčerpané
v Eur |
|
|
Európska
únia |
14 817 |
14 817 |
0 |
|
Štátny
rozpočet |
1 743 |
1 743 |
0 |
|
Obec |
0 |
0 |
0 |
|
Spolu |
16 560,00 |
16 560,00 |
0,00 |
d)
Výdavky pre deti v hmotnej núdzi + štátna stravovacia dotácia
|
Útvar |
Školské potreby |
Osobitné stravovanie |
Potraviny |
Ostatné náklady |
Spolu |
|
ÚPSVaR |
100 |
606 |
34
960 |
12 661 |
48
327 |
|
Výdavky
spolu |
100,00 |
606,00 |
34 960,00 |
12 661,00 |
48 327,00 |
Zúčtovanie transferu
|
Druh transferu |
Finančné prostriedky |
||
|
Poskytnuté v Eur |
Vyčerpané v Eur |
Nevyčerpané v Eur |
|
|
ÚPSVaR |
48
327 |
48
327 |
0 |
|
Spolu |
48 327,00 |
48 327,00 |
0 |
e)
Výdavky pre projekt NP POP II. z NIVAM - NÁRODNÝ INŠTITÚT VZDELÁVANIA A
MLÁDEŽE :
|
Druh výdajov |
Mzdy |
Odvody |
Ostatné výdavky |
Spolu |
|
Výdaj na mzdy a odvody
pre 1 pedagogického asistenta |
8
079 |
2
824 |
|
10
903 |
|
Výdaj na prevádzkové náklady – tonery
a učebné pomôcky |
|
|
750 |
750 |
|
Výdavky spolu |
8 079,00 |
2 824,00 |
750,00 |
11 653,00 |
Zúčtovanie
transferu
|
Druh transferu |
Finančné prostriedky |
||
|
Poskytnuté v Eur |
Vyčerpané
v Eur |
Nevyčerpané
v Eur |
|
|
NIVAM |
11 653 |
11 653 |
0 |
|
Obec KZF
41 |
0 |
0 |
0 |
|
Spolu |
11 653,00 |
11 653,00 |
0,00 |
f
) Výdavky pre národný projekt „Podpora pomáhajúcich profesií 3“ - NP POP 3.
z NIVAM - NÁRODNÝ INŠTITÚT VZDELÁVANIA A MLÁDEŽE :
|
Druh výdajov |
Mzdy |
Odvody |
Ostatné výdavky |
Spolu |
|
Výdaj na mzdy a odvody
pre 1 pedagogického asistenta a 1 školského psychológa |
11
127 |
3
941 |
0 |
15
068 |
|
Výdavky spolu |
11 127,00 |
3 941,00 |
0,00 |
15 068,00 |
Zúčtovanie
transferu
|
Druh transferu |
Finančné prostriedky |
||
|
Poskytnuté v Eur |
Vyčerpané
v Eur |
Nevyčerpané
v Eur |
|
|
NIVAM |
11 301 |
11 301 |
0 |
|
Obec KZF
41 |
3 767 |
3 764 |
3* |
|
Spolu |
15 068,00 |
15 065,00 |
3,00 |
* Suma
zostatku FP na účelovo viazané prostriedky od Obce 2,81 Eur bola vrátená na
obec v roku 2024.
| Názov záujmového krúžku | Vedúci |
|---|---|
| 1. oddelenie ŠKD | Bc. Mariana Mazúrová |
| 2. oddelenie ŠKD | Eva Labošová |
| 3. oddelenie ŠKD | Mgr. Stela Halvoníková |
| Angličtina hravo | Ing. Martina Pončíková |
| Dajme spolu gól | Veronika Čapková |
| Hravá matematika | Mgr. Miriam Jarošová |
| Hravé cvičenie | Veronika Čapková |
| Majstrovstvá sveta vo futbale | Veronika Čapková |
| Poľovnícky | Michal Kubánek |
| Poradím si s matematikou 8 | Mgr. Jana Marčaníková |
| Poradím si s matematikou 9 | Mgr. Jana Zelinová |
| Poradím si s matematikou 9 | Mgr. Jana Zelinová |
| Požiarnický | Tomáš Čimera |
| Príprava na T9 | Mgr. Zuzana Mačejková |
| Príprava na Testovanie 9 SJL | Mgr. Miroslava Vlčková |
| Rybársky | Ing. Kristína Slocíková |
| Turistický | Jaroslav Hmíra |
| Výtvarná hravo | Mgr. Miroslava Harnasová |
V školskom roku 2023/24 veľmi kladne hodnotená spolupráca zamestnancov školy a rodičov.Veľmi kladne je ohodnotená i spolupráca s rodičmi v rámci mimoškolskej činnosti- krúžky realizované rodičmi, oceňuje sa i aktívna spolupráca v poskytovaní pomoci manuálnych úkonov, dodanie záhradníckeho materiálu.
Vypracoval: Mgr. Magdaléna Tokáriková
V Kysuckom Lieskovci, 23. septembra 2024
Správa prerokovaná v pedagogickej rade dňa: 23. septembra 2024
Rada školy odporúča zriaďovateľovi Obci Kysucký Lieskovec schváliť / neschváliť Správu o výsledkoch a podmienkach výchovno-vzdelávacej činnosti ZŠ Kysucký Lieskovec za šk. rok 2023/2024.
predsedníčka Rady školy pri Základnej škole, Kysucký Lieskovec 208 - Lenka Bzdylová
dňa:
podpis:
Obec Kysucký Lieskovec schvaľuje / neschvaľuje Správu o výsledkoch a podmienkach výchovno-vzdelávacej činnosti ZŠ Kysucký Lieskovec za šk. rok 2023/2024.
Starosta obce Milan Králik
dňa:
podpis:
Powered by aSc EduPage