| Názov školy | Základná škola, Kysucký Lieskovec 208 |
| Adresa školy | Kysucký Lieskovec 208, 02334 Kysucký Lieskovec |
| Telefón | +4214231493 |
| skolakyslieskovec@gmail.com | |
| WWW stránka | https://zskysuckylieskovec.edupage.org |
| Priezvisko, meno | telefón | ||
|---|---|---|---|
| Riaditeľ | Mgr. Magdaléna Tokáriková | 0911853888 | skolakyslieskovec@gmail.com |
| Zástupca riaditeľa | Mgr. Jana Marčaníková | 0903652441 | skolakyslieskovec@gmail.com |
| Titl., priezvisko, meno | Titl., priezvisko, meno | Titl., priezvisko,meno | |
|---|---|---|---|
| predseda | Lenka Bzdylová- za rodičov | Lenka Bzdylová- za rodičov | Lenka Bzdylová- za rodičov |
| pedagogickí zamestnanci | Mgr. Jarmila Masárová | Mgr.Daniela Ondrejášová | Mgr.Daniela Ondrejášová |
| Mgr. Miriam Jarošová | Mgr. Miriam Jarošová | Mgr. Miriam Jarošová | |
| ostatní zamestnanci | Zuzana Gomolová | Zuzana Gomolová | Zuzana Gomolová |
| zástupcovia rodičov | Mária Šutá | Ing.Marcela Halušková | Ing.Marcela Halušková |
| Ing. Lucia Vojtášová | Branislav Slocík | Branislav Slocík | |
| Pavol Oškrobaný | Mgr.Tatiana Sýkorová | Mgr.Tatiana Sýkorová | |
| zástupca zriaďovateľa | Ing. Lenka Mizerová | Ing.Jana Capeková | Juraj Šamaj |
| Vladimír Lašo | Mgr.Milan Králik | ||
| Mgr. Silvia Šprláková | Lýdia Kopčanová | Lýdia Kopčanová | |
| Jana Čičalová | Mgr.Jarmila Šutá | Mgr.Jarmila Šutá |
| Názov | Obec Kysucký Lieskovec |
| Sídlo | Kysucký Lieskovec 29 |
| Telefón | 0414231121 |
| obecnyurad@kysuckylieskovec.sk |
Poradné orgány:
Rada školy zasadala 3-krát. Nemá vlastný majetok, administratívnu činnosť zabezpečovala predsedníčka RŠ z vlastných zdrojov.
Školský koordinátor vo výchove a vzdelávaní pre 2.stupeň: 4
Koordinátor pre predmety MAT, INF, FYZ, CHE, BIO: Mgr. Jana Zelinová
Koordinátor pre predmety SJL, DEJ, GEO, OBN: Mgr. Miroslava Chyláková
Koordinátor pre predmety ANJ, NEJ, KAJ: Mgr. Daniela Ondrejášová
Koordinátor pre predmety HUV, VYV, TSV, NBV: Mgr. Dáša Horvátová
Školský koordinátor vo výchove a vzdelávaní pre 1.stupeň a pre žiakov so ŠVVP: 2
Koordinátor pre prvý stupeň: Mgr. Slávka Vajdíková
Koordinátor pre inkluzívny tím: PaeDdr. Jana Sihlovcová
Školský koordinátor vo výchove a vzdelávaní: 7
Ochrana života a zdravia, prvá pomoc, dopravná výchova: Mgr.Marcela Gucká, Mgr. Silvia Regecová
Ochrana životného prostredia: Bc. Mariana Mazurová
Zdravý životný štýl, protidrogová prevencia, výchova k manželstvu a rodičovstvu: Ing. Miriama Hanzelová
Finančná gramotnosť: Mgr. Miriam Jarošová
Škola priateľská deťom - školský parlament: Mgr. Mária Mlíchová
Prevencia šikanovania: PaedDr. Jana Sihlovcová
Koordinátor digitálnych kompetencií: Mgr.Daniela Ondrejášová
Počet žiakov školy: 270
Počet tried: 14
| Ročník: | 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| počet tried | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 14 |
| počet žiakov | 25 | 17 | 25 | 17 | 39 | 39 | 40 | 37 | 31 | 270 |
| z toho v ŠKD | 16 | 17 | 19 | 52 |
| Pracovný pomer | Počet úväzkov pedag. prac. | Počet úväzkov nepedag. prac. | Počet úväzkov odb.prac. |
|---|---|---|---|
| na dobu neurčitú | 25 (7 MD) | 10 | 0 |
| na dobu určitú | 10 (1 MD) | 1 | 0 |
| zástup za MD | 8 | 0 | 0 |
| na dohodu | 0 | 1 | 0 |
| MD | 8 | 0 | 0 |
| počet | nekvalifikovaných | kvalifikovaných | spolu |
|---|---|---|---|
| učiteľov | 0 | 19 | 19 |
| učiteľov na MD | 0 | 8 | 8 |
| vychovávateľov | 0 | 2 | 2 |
| asistentov učiteľa | 0 | 5 | 5 |
| školský špec. pedagóg | 0 | 1 | 1 |
| školský psychológ | 0 | 0 | 0 |
| spolu | 0 | 35 | 35 |
V školskom roku 2022/2023 bolo kvalifikovane odučených celkovo 84% vyučovacích hodín všetkých predmetov.
Nekvalifikovane vyučované predmety: informatika, technika.
Čiastočne kvalifikovane vyučované predmety: občianska náuka, matematika, biológia, fyzika, anglický jazyk na 1. stupni.
Zabezpečenie odbornosti vyučovania v školskom roku 2022/23
| PREDMET | Počet hod. celkom | Počet hod. oduč. kval. | % hod. oduč. kval. |
| 1.- 4. ročník | 101 | 95 | 94 |
| Slovenský jazyk a lit. | 54 | 54 | 100 |
| Anglický jazyk | 51 | 51 | 100 |
| Nemecký jazyk | 6 | 6 | 100 |
| Ruský jazyk | 0 | 0 | 0 |
| Dejepis | 12 | 12 | 100 |
| Občianska náuka | 8 | 3 | 38 |
| Geografia | 16 | 16 | 100 |
| Matematika | 52 | 32 | 62 |
| Fyzika | 12 | 10 | 83 |
| Chémia | 10 | 10 | 100 |
| Biológia | 16 | 10 | 63 |
| Technika, Svet práce | 17 | 0 | 0 |
| Telesná a športová výchova | 20 | 20 | 100 |
| Hudobná výchova | 8 | 8 | 100 |
| Náboženská výchova | 10 | 10 | 100 |
| Etická výchova | 0 | 0 | 0 |
| Informatika | 10 | 0 | 0 |
| Výtvarná výchova / výchova umením | 10 | 10 | 100 |
| Francúzsky jazyk / iný cudzí jazyk | 0 | 0 | 0 |
| SPOLU | 413 | 347 | 84 |
| Aktivita | Miesto | Žiaci | Zodpovední |
|---|---|---|---|
| Kurz 1. pomoci- zamestnanci školy | ZŠ Kysucký Lieskovec | Mgr.Magdaléna Tokáriková | |
| Pytagoriáda - školské kolo a okresné kolo | KNM | výber žiakov | učitelia matematiky |
| Matematická olympiáda | KNM | výber žiakov | učitelia matematiky |
| Ekoposter- Trstená | Trstená | výber žiakov | Mgr.Dáša Horvátová |
| Vianočné trhy | ZŠ Kysucký Lieskovec | všetci žiaci | vedenie školy, triedni učitelia |
| Deň zeme - aktivity žiakov | Kysucký Lieskovec | 1. a 2. stupeň | vedenie školy |
| Medzinárodný deň starších - „ Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok“ | DSS KNM | výber žiakov | Mgr. Mária Mlíchová |
| Účelové cvičenie a didaktické hry s DHS Kysucký Lieskovec | ZŠ Kysucký Lieskovec | celá škola | Mgr. Magdaléna Tokáriková |
| Spolupráca so záhradkármi- Kysucký Lieskovec | ZŠ Kysucký Lieskovec | všetci žiaci | vedenie školy |
| Beseda s Františkom Kekelym- Potulkami Afrikou | ZŠ Kysucký Lieskovec | VII. VIII.IX. roč | Mgr. Miroslava Vlčková |
| Hviezdoslavov Kubín - školské kolo, okresné kolo, krajské kolo | KNM, Martin | výber žiakov | Mgr. Miroslava Chyláková |
| Vystúpenie pre seniorov CSS Kamence | Kysucké Nové Mesto | výber žiakov | Mgr. Mária Mlíchová |
| Exkurzia do Viedne | Viedeň | VIII.A, VIII.B, IX.A, IX.B | Ing. Martina Pončíková |
| Fyzikálna show | UKF Nitra | VII.B, VIII.A, VIII.B, IX.A, IX.B | Mgr. Jana Zelinová |
| Exkurzia - Hvezdáreň | Kysucké Nové Mesto | žiaci 1.stupňa | triedni učitelia |
| Skanzen Vychylovka | Stará Bystrica | I.A | Mgr. Veronika Budošová |
| Exkurzia Strečno | Strečno | II.A, IV.A | Mgr. Božena Kekelyová |
| Exkurzia Bratislava- Cosmos Incheba | Bratislava | V.A, V.B, VI.B | Mgr. Daniela Ondrejášová |
| Exkurzia Bratislava | Bratislava | VIII.A, IX.A | triedni učitelia |
| Exkurzia Bratislava- Cosmos Incheba | Bratislava | VI.B, VIII.B | Mgr. Jana Zelinová |
| Po stopách Márie Terézie- Bratislava | Bratislava | VI. A, VII.A, VII.B | Mgr. Miroslava Vlčková |
| Literárna exkurzia | Nitra | V.A, V.B, VI.A,VII.A,VII.B,IX.A | Mgr. Miroslava Chyláková |
| Imatrikulácie prvákov | ZŠ Kysucký Lieskovec | 1. a 2. ročník | triedni učitelia |
| Talenty Kysúc | MKS Kysucké Nové Mesto | výhercovia súťaží | Mgr. Magdaléna Tokáriková |
| McDonald´s Cup | Hala Kysucké Nové Mesto | žiaci-výber | vedenie školy |
| Mikulášske kino | Žilina | VI.A, VII.A, VII.B, VIII.B | Mgr.Miroslava Vlčková |
| Výstava ovocia a zeleniny | KD Kysucký Lieskovec | všetci žiaci | vedenie školy |
| Výstava kraslíc a jarnej dekorácie | KD Kysucký Lieskovec | celá škola | pedagogickí zamestnanci |
| Deň matiek | KD Kysucký Lieskovec | výber žiakov | pedagogickí zamestnanci |
| Lyžiarsky kurz | Oščadnica Veľká Rača | VIII.A, VIII.B | Mgr. Silvia Regecová |
| Základný plavecký výcvik | Plaváreň Čadca | 4.A | Mgr. Božena Kekelyová |
| Škola v prírode | Oščadnica | 3.A | Mgr. Miriam Jarošová |
| Záložky do knihy | ZŠ Kysucký Lieskovec | výber žiakov | PaedDr.Jana Sihlovcová |
| Okresné kolo vo florbale | Kysucké Nové Mesto | výber žiakov | Mgr.Silvia Regecová |
| Okresné kolo vo vybíjanej | Kysucké Nové Mesto | výber žiakov | Mgr.Silvia Regecová |
| Poľovnícka výstava- spoločnosť Kremienok | DK Lodno | VII.B | Mgr. Miroslava Chyláková |
Projekty, do ktorých je škola zapojená:
Projekt NP edIT
Národný projekt edIT (NP edIT) je potrebné chápať ako kompenzačný krok reagujúci na pandémiu, ktorý berie do úvahy ďalšie možné prerušenie vyučovania v školách. Zároveň je to aj krok v rámci celkového prispôsobovania sa výchovno-vzdelávacieho procesu aktuálnym potrebám vo vzdelávaní, a to najmä podporou rozvoja digitálnych zručností žiakov a učiteľov, a postupného nástupu hybridného vzdelávania. Z pandemickej situácie, ktorá ovplyvnila i vzdelávací proces v základných školách, vyplynula potreba pripravenosti na opakujúcu sa dištančnú výučbu. Prioritne sa NP edIT zameriava na rizikové skupiny žiakov ohrozených školským neúspechom.Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu a Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu Ľudské zdroje. Jeho hlavnými cieľmi sú: zlepšenie technologickej pripravenosti na dištančnú/hybridnú výučbu, sanácia rizikových skupín ohrozených školským neúspechom, koordinovaná digitálna transformácia škôl.
Grantová výzva -V mojom okolí 2022 nadácie EPH- názov projektu- Alej oddychu
Cieľom je vytvoriť oddychovo-náučnú zónu nielen pre žiakov ZŠ, ale aj pre širšiu verejnosť.Hlavným cieľom projektu je zveľadenie nevyužitej časti areálu školy vytvorením oddychovo-náučnej aleje, ktorá zabezpečí tieň počas slnečných dní a príjemné posedenie pod vysadenými stromami. Okrem oddychu prinesie alej aj edukatívny charakter vo význame starostlivosti o stromy a dreviny, v rámci prírodovedných predmetov, technickej výchovy a zážitkového učenia ďalších predmetov. V poobedných hodinách využiteľný aj na mimoškolské činnosti ŠKD a verejnosti, čoho prínosom je predchádzanie sociálno-patologickým javom,
Školské ovocie
Projekt Školské ovocie pokračoval na našej škole v pozmenenom ktorý plní funkciu osvety zvýšenia spotreby ovocia a zeleniny u detí školského veku, podieľa sa na správnych stravovacích návykoch u detí, pomáha znížiť výskyt nadváhy a obezity u detí, podporuje zdravú výživu a zvýšenie informovanosti o výživovej hodnote jednotlivých druhov ovocia a zeleniny.
Žiakom je ponúkané ovocie (jablká, slivky, hrušky) a ovocná šťava.
Školské mlieko
Projekt, ktorý je na našej škole realizovaný na mesačnej báze. Plní vzdelávaciu úlohu- podporuje rozvoj správnych stravovacích a výživových návykov. Implementáciou európskeho školského mliečneho programu dosahujeme podporu konzumácie mliečnych výrobkov a prijímanie vyváženej stravy.
PRIMAČÍTanie
Projekt, ktorý napĺňal ideu koncepčného zámeru školy- podpora rozvoja matematickej, čitateľskej a prírodovednej gramotnosti žiakov bol ukončený v tomto školskom roku. Okrem implementovania učebných pomôcok, využitia vybavenia učební a kabinetov, záhradného domčeka, v mimoškolskej činnosti boli pomôcky využité i vo vyučovacom procese. Žiacka knižnica s novými titulmi prispela k podnecovaniu povinného čítania.
.
POP II - Pomáhajúce profesie v edukácii detí a žiakov II
Finančné prostriedky pokryli asistenciu jedného pedagogického asistenta.
Projekt významne podporil pozitívne zmeny v inkluzívnom vzdelávaní priamo v školskom prostredí prostredníctvom edukačnej podpory zo strany pedagogického asistenta členov inkluzívneho tímu na škole.
Program ZbieramBaterky
I v školskom roku 2022/23 sme pokračovali, je to súťaž, ktorú prevádzkuje firma INSA, s.r.o. Naši žiaci za pozbierané použité prenosné batérie a akumulátory získavali body, ktoré majú možnosť na stránke wwww.zbierambaterky.sk vymeniť za darčeky. Zapojením sa do súťaže sa mení a rozvíja postoj detí k samotnému životnému prostrediu. Takto bude naše životné prostredie obývateľné a čistejšie.
Smartbooks
Je inteligentný vzdelávací systém, ktorý pomáha žiakom efektívnym spôsobom výučby získavať vedomosti a schopnosti, vďaka ktorým dosiahnu lepšie výsledky za kratší čas. SmartBooks obsahuje učivo 0.-9. ročníka základných škôl vypracované pedagógmi a metodikmi podľa osnov Ministerstva školstva SR pre primárne vzdelávanie. Obsahuje spracovaných 18 predmetov v desiatich ročníkoch.
Naši vyučujúci aj prostrednístvom tohto portálu zadávali žiakom úlohy počas dištančného vyučovania. Tým poskytovali žiakom ďalšie možnosti na opakovanie a utvrdenie učiva.
V školskom roku 2022/23 nebola vykonaná inšpekčná činnosť.
Výchovno-vzdelávací proces sa realizuje v budove školy a v ďalších priestoroch- budova telocvične (informatika, školský klub), budova jedálne (školský klub).
V budove školy bolo zriadených 14 kmeňových tried a dve špeciálne triedy- jazyková a chemická. Školský klub detí bol realizovaný v budove telocvične - 2. oddelenie a v triede v jedálni - 1. oddelenie. Škola má zriadenú telocvičňu, do ktorej boli zakúpené učebné pomôcky v hodnote 333 EUR. Počítačová miestnosť sa nachádza v budove telocvične.
Vybavenie učební: učebne sú vybavené lavicami, stoličkami a nábytkom pre požadovaný počet žiakov. Postupne každoročne prebieha výmena opotrebovaného nábytku. Do troch kmeňových tried boli zakúpené stoly a stoličky v hodnote 5156,40 EUR a tabule v hodnote 4250 EUR. V rámci renovácie sa vymenil starý nábytok za nový v kmeňových triedach hodnote 3000EUR, do knižnice sa dokúpili police v hodnote 95,21 EUR. Zriadili sme relaxačný kútik z farebných kresiel v hodnote5634 EUR. Obnovili sme zborovňu pre 1.stupeň zakúpením nového kancelárskeho nábytku v hodnote 4784,21 EUR. Kúpili sme multifunkčné zariadenie Xerox- farebnú tlačiareň v sume 1176 EUR. Priestory chodby esteticky dopĺňajú vitríny, ktoré budú slúžiť na prezentáciu našich žiakov v športových súťažiach v sume 624 EUR. Obohatili sme vybavenie v kuchynke o kuchynský riad, toastovač v sume 419,95 EUR. Zakúpili sme učebné pomôcky- základnú sadu micro:bit, drôtené modely geometrických telies, sady náradia WH, reliéfne glóbusy s podsvietením, demonštračnú súpravu pre pokusy z mechaniky, korkové a magnetické nástenky v celkovej sume 2886,96 EUR. Na účely skultúrnenia okolia školy sme zakúpili WAP Karecher a benzínovú kosačku v celkovej sume 1306,95 EUR. Z projektu NP edIT sme získali notebooky pre učiteľov a tablety pre žiakov.
Vybavenie školskej jedálne: škola má vlastnú jedáleň, priestory jedálne a kuchyne sú rekonštruované.
Areál školy tvorí aj futbalové ihrisko s umelou trávou, viacúčelové ihrisko s asfaltom, dva tenisové kurty a školský dvor na záujmovú činnosť. Tento rok prebehla rekonštrukcia viacúčelového ihriska.
| Oblasť/ predmet | Súťaž | Kolo | Umiestnenie | Osoby |
|---|---|---|---|---|
| Výtvarná súťaž | Tvoríme vlastnú knihu | Medzinárodné kolo | Ocenenie | Nina Ondrúšková |
| Výtvarná súťaž | Tvoríme vlastnú knihu | Medzinárodné kolo | Ocenenie | Veronika Jančová |
| Slovenský jazyk a literatúra | Hviezdoslavov Kubín | Celoštátne kolo | Bronzové pásmo | Vladimír Hanzel |
| Slovenský jazyk a literatúra | Šaliansky Maťko | Krajské kolo | Čestné uznanie | Naďa Madajová |
| Slovenský jazyk a literatúra | Šaliansky Maťko | Okresné kolo | 1. miesto | Naďa Madajová |
| Slovenský jazyk a literatúra | Šaliansky Maťko | Okresné kolo | 2. miesto | Karolína Labošová |
| Slovenský jazyk a literatúra | Šaliansky Maťko | Okresné kolo | 2. miesto | Matteo Šupol |
| Slovenský jazyk a literatúra | Šaliansky Maťko | Okresné kolo | 3. miesto | Nikolas Moravčík |
| Slovenský jazyk a litatúra | Hviezdoslavov Kubín | Okresné kolo | 1. miesto | Nina Madajová |
| Slovenský jazyk a literatúra | Hviezdoslavov Kubín | Okresné kolo | 2. miesto | Miriam Hanzelová |
| Slovenský jazyk a literatúra | Hviezdoslavov Kubín | Okresné kolo | 1. miesto | Vladimír Hanzel |
| Hudobná výchova | Slávik Slovenska | Okresné kolo | 1. miesto | Karolína Labošová |
| Hudobná výchova | Slávik Slovenska | Okresné kolo | 3. miesto | Mariana Brandýsová |
| Matematika | Matematická olympiáda | Okresné kolo | úspešný riešiteľ | Nina Ondrúšková |
| Matematika | Pytagoriáda | Okresné kolo | úspešný riešiteľ | Erik Černošek |
| Matematika | Pytagoriáda | Okresné kolo | úspešný riešiteľ | Sandra Tichá |
| Anglický jazyk | Feel the English in verses | Okresné kolo | 2. miesto | Sofia Rechtoríková |
| Telesná a športová výchova | Malý futbal žiakov | Okresné kolo | 1. miesto | výber chlapci |
| Telesná a športová výchova | Mc Donald´ s Cup | Okresné kolo | 1. miesto | Výber chlapci |
| Rybársky krúžok | Zlatý blyskáč | Celoštátne kolo | 2. miesto | Jakub Adámek |
Počet zapísaných prvákov k 30.6.2022: 27 / 11 dievčat
Skutočný počet žiakov 1.ročníka k 15.9.2022: 25 / 9 dievčat
Počet detí s odloženou školskou dochádzkou: 2/ 2 dievčat
| Nižší ročník | 5.roč. | 6.roč. | 7.roč. | 8.roč. | 9.roč. | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Počet žiakov | 84 | 39 | 39 | 40 | 37 | 31 | 270 |
Zákonní zástupcovia žiakov 9. ročníka podali elektronickú prihlášku na strednú školu. Podaných prihášok na strednú školu 30. Prijatých žiakov 30.
| PREHĽAD ŠKÔL S POČTOM HLÁSIACICH SA ŽIAKOV | |
| Názov školy + adresa | Počet žiakov |
| Gymnázium, Veľká okružná 22, Žilina | 1 |
| Gymnázium, Jesenského 2243, Kysucké Nové Mesto | 3 |
| Gymnázium, Hlinská 29, Žilina | 2 |
| SOŠ pedagogická, Turčianske Teplice | 1 |
| SOŠ pedagogická sv. Márie Goretti, Horná 137, Čadca | 1 |
| Stredná priemyselná škola stavebná, Okružná , Žilina | 1 |
| SPŠ informačných technológií, Nábrežná 1325, Kysucké Nové Mesto | 4 |
| SOŠ obchodu a služieb, Čadca | 1 |
| SOŠ podnikania, Sasinková 45, Žilina | 1 |
| SOŠ strojnícka, Športová 1326, Kysucké Nové Mesto | 5 |
| Stredná zdravotrnícka škola, Hlboká cesta 23, Žilina | 4 |
| Spojená škola internátna, Kysucké Nové Mesto | 1 |
| Obchodná akadémia Dušana Metoda Janotu, Čadca | 2 |
| Stredná zdravotná škola sv.Františka z Assisi, Čadca | 2 |
| Spojená škola, Hlavná 2, Žilina | 1 |
| Trieda | ANJ | BIO | DEJ | FYZ | GEO | HUV | CHE | IFV | INF | KAJ | MAT | NBV | NEJ | OBN | PVC |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I.A | |||||||||||||||
| II.A | 1 | 1 | 1 | ||||||||||||
| III.A | 1 | 1 | 1 | 1,12 | 1 | ||||||||||
| IV.A | 1,06 | 1 | 1 | 1,35 | 1 | ||||||||||
| V.A | 1,41 | 1,35 | 1,35 | 1,29 | 1,06 | 1 | 1,56 | 1 | |||||||
| V.B | 1,47 | 1,26 | 1,32 | 1,26 | 1 | 1 | 1,68 | ||||||||
| VI.A | 1,61 | 1,67 | 1,72 | 1,44 | 2,06 | 1 | 1 | 2,33 | 1 | ||||||
| VI.B | 1,5 | 1,5 | 1,35 | 2 | 1,45 | 1 | 1 | 1,9 | 1,05 | ||||||
| VII.A | 1,85 | 1,45 | 1,5 | 1,65 | 1,45 | 1,1 | 1,35 | 1,05 | 1,29 | 1,7 | 2 | 1,1 | |||
| VII.B | 1,63 | 1,37 | 1,32 | 1,58 | 1,05 | 1,05 | 1,26 | 1 | 1,31 | 1,74 | 1 | 1 | |||
| VIII.A | 1,55 | 1,9 | 1,35 | 2 | 1,35 | 1 | 1,7 | 1 | 1,17 | 2,25 | 1,5 | 1 | |||
| VIII.B | 1,71 | 1,65 | 1,41 | 2 | 1,12 | 1,29 | 1,65 | 1 | 1,17 | 2,24 | 1,6 | 1,18 | |||
| IX.A | 1,13 | 1,33 | 1,07 | 1,53 | 1 | 1,13 | 1 | 1,33 | 1,2 | 1,07 | |||||
| IX.B | 2,14 | 1,4 | 1,87 | 2,47 | 1,33 | 1 | 2 | 1 | 1,6 | 2,13 | 2,5 | 1,4 | 1 |
| Trieda | PDA | PVO | Rozvíjanie špecifických funkcií | SJL | SPR | SEE | Technické práce | THD | TSV | TEV | Terapeuticko-korekčné cvičenia | TRH | VUC | VLA | VUM |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I.A | 1 | ||||||||||||||
| II.A | 1 | 1 | 1 | 1 | |||||||||||
| III.A | 1 | 1,08 | 1 | 1 | 1 | ||||||||||
| IV.A | 1 | 1,24 | 1 | 1 | 1 | ||||||||||
| V.A | 1,72 | 1 | 1 | 1 | 1 | ||||||||||
| V.B | 1,74 | 1 | 1 | 1 | |||||||||||
| VI.A | 2 | 1 | 1 | 1 | |||||||||||
| VI.B | 1,95 | 1 | 1 | 1 | |||||||||||
| VII.A | 1,75 | 1 | 1 | 1 | |||||||||||
| VII.B | 1,68 | 1 | 1 | 1 | |||||||||||
| VIII.A | 2,25 | 1 | 1 | 1,05 | |||||||||||
| VIII.B | 1,71 | 1 | 1,24 | 1,06 | |||||||||||
| IX.A | 1,6 | 1 | 1 | 1 | |||||||||||
| IX.B | 2,07 | 1 | 1 | 1 |
| Trieda | VYV |
|---|---|
| I.A | |
| II.A | 1 |
| III.A | 1 |
| IV.A | 1 |
| V.A | 1 |
| V.B | 1 |
| VI.A | 1 |
| VI.B | 1 |
| VII.A | 1 |
| VII.B | 1 |
| VIII.A | 1 |
| VIII.B | 1 |
| IX.A | 1 |
| IX.B | 1 |
| Trieda | Počet | Prospeli | Neprospeli | Neklasifikovaní |
|---|---|---|---|---|
| I.A | 25 | 25 | 0 | 0 |
| II.A | 17 | 17 | 0 | 0 |
| III.A | 25 | 25 | 0 | 0 |
| IV.A | 17 | 17 | 0 | 0 |
| V.A | 19 | 19 | 0 | 0 |
| V.B | 20 | 20 | 0 | 0 |
| VI.A | 19 | 19 | 0 | 0 |
| VI.B | 20 | 20 | 0 | 0 |
| VII.A | 21 | 21 | 0 | 0 |
| VII.B | 19 | 19 | 0 | 0 |
| VIII.A | 20 | 20 | 0 | 0 |
| VIII.B | 17 | 16 | 0 | 0 |
| IX.A | 15 | 15 | 0 | 0 |
| IX.B | 16 | 16 | 0 | 0 |
Základná škola, Kysucký Lieskovec
je školou s právnou subjektivitou, zriaďovateľom je Obec Kysucký
Lieskovec. Súčasťou školy je školská jedáleň a školský klub detí.
K 31.12.2022 bolo na škole
evidovaných 270 žiakov, z toho 5 plnia PŠD v zahraničí. 25 žiakov
bolo so ŠVVP. Na prvom stupni boli zriadené 4 triedy, na druhom stupni 10 tried
- spolu 14 tried. Všetky triedy sa vzdelávali v budove ZŠ. Škola mala 38 zamestnancov, z toho 27
pedagogických a 11 nepedagogických. Na škole pôsobilo 5 asistentov učiteľa
a jeden špeciálny pedagóg. ŠKD mal zriadené dve oddelenia, 1. oddelenie
v budove CVČ, 2. oddelenie v budove školskej jedálne .
1 .
Príjmy, ktoré ZŠ prijala prostredníctvom
zriaďovateľa v r. 2022:
a) Príjmy na prenesené kompetencie (PK) - základné
školstvo, zo štátneho rozpočtu (ŠR)
|
Druh príjmov |
V sume (Eur) |
|
Príjem na PK zo ŠR normatívne spolu Nevyčerpané normatívne financie
z roku 2021 |
641 524,00 38 428,00 |
|
Príjem na PK zo ŠR nenormatívne spolu Z toho: Dopravné pre žiakov z Lodna Sociálne znevýhodnené prostredie Príspevok na edukačné publikácie Vzdelávacie poukazy Príspevok na lyžiarsky kurz Príspevok na školu v prírode Asistenti učiteľa Príspevok ŠKD pre žiakov zo sociálne
znevýhodneného prostredia a v hmotnej núdzi z Plánu obnovy
a odolnosti (POO) zo zdroja 3P01 Príspevok z Plánu obnovy
a odolnosti (POO) – na EDUKAČNÉ PUBLIKÁCIE zo zdroja 1P01 (bez DPH) Príspevok z Plánu obnovy
a odolnosti (POO) – na EDUKAČNÉ PUBLIKÁCIE zo zdroja 1P02 (DPH) |
92 264,00 7
969 550 4
644 8
147 0 4
000 61
890 150 4 467
|
|
Príjmy
na prenesené kompetencie spolu |
772 216,00 |
b) Príjmy
na originálne kompetencie (OK) - školská jedáleň, školský klub detí
a ostatné príjmy od zriaďovateľa:
|
Druh príjmov |
V sume (Eur) |
|
Príjem na OK od zriaďovateľa |
121 000 |
|
Príjmy od zriaďovateľa spolu |
121 000,00 |
c)
Vlastné príjmy:
|
Druh príjmov |
V sume (Eur) |
|
Poplatky ŠKD
z roku 2021 zapájané v roku 2022 |
608 |
|
Poplatok
ŠKD |
2
491 |
|
Stravné |
40
300 |
|
Réžia |
14
550 |
|
Prenájom
telocvičňa |
1
786 |
|
Príjmy z dobropisov |
36 |
|
Škola
v prírode – doplatok od rodičov |
1
520 |
|
Stravné a
Réžia z roku 2021 zapájané v roku 2022 |
4
551 |
|
RZZP za rok 2021
(VšZP) a iné preplatky z VšZP |
572 |
|
Príjmy
spolu |
66 414,00 |
d)
Príjmy pre projekt PRIMAČÍTanie , ITMS2014+ kód projektu 312011T054 :
|
Druh príjmov |
V sume (Eur) |
|
Kód zdroja
EU zapojený z roku 2021 |
17
529 |
|
Kód zdroja
ŠR zapojený z roku 2021 |
2
062 |
|
Kód zdroja EU bežné príjmy |
12
089 |
|
Kód zdroja ŠR bežné príjmy |
1
422 |
|
Kód zdroja obec bežné príjmy |
1
742 |
|
Spolu |
34 844,00 |
e) Príjmy z Úradu práce sociálnych vecí a rodiny
:
|
Druh príjmov |
V sume (Eur) |
|
Školské
potreby pre deti v HN |
199 |
|
Štátna stravovacia dotácia |
4
164 |
|
Príjmy
spolu |
4 363,00 |
f) Príjmy pre projekt NP POP II. z NIVAM
NÁRODNÝ INŠTITÚT VZDELÁVANIA A MLÁDEŽE Prešov a z Obce KZF 41 :
|
Útvar |
Druh príjmov |
V sume (Eur) |
|
NIVAM
NÁRODNÝ INŠTITÚT VZDELÁVANIA A MLÁDEŽE Prešov |
Príjem pre
2 pedagogických asistentov |
21
639 |
|
NIVAM
NÁRODNÝ INŠTITÚT VZDELÁVANIA A MLÁDEŽE Prešov |
Príjem pre
1 školského psychológa |
785 |
|
NIVAM
NÁRODNÝ INŠTITÚT VZDELÁVANIA A MLÁDEŽE Prešov |
Príjem na
prevádzkové náklady - tonery |
150 |
|
Obec KZF
41 |
Príjem pre
1 pedagogického asistenta |
2
600 |
|
|
Príjmy
spolu |
25 174,00 |
g) Príjem z Nadácie EPH:
|
Druh príjmov |
V sume (Eur) |
|
Projekt
„Alej oddychu“ |
1
500 |
|
Príjmy
spolu |
1 500,00 |
2.
Výdavky v roku 2022 činili:
a) Výdavky na prenesené kompetencie (Eur) – ZŠ
(vrátane asistentov učiteľa)
|
Útvar |
Mzdy |
Odvody |
Bežné transfery |
Ostatné výdavky (prevádzka) |
Spolu |
|
Základná škola |
452
007 |
163
425 |
10
172 |
102 816 |
728 420 |
|
Výdavky spolu |
452 007,00 |
163 425,00 |
10 172,00 |
102 816,00 |
728 420,00 |
Vyúčtovanie
normatívnych finančných prostriedkov
|
Druh príjmov |
Poskytnuté v Eur |
Vyčerpané
v Eur |
Presunuté do roku 2023 |
|
Príjem na
PK zo ŠR normatívne |
641
524 |
598
277 |
43
247* |
|
Príjmy spolu |
641 524,00 |
598 277,00 |
43 247,00 |
*Zostatok normatívnych finančných prostriedkov bol použitý
a vyčerpaný na úhradu
prevádzkových nákladov školy v termíne do 31.03.2023 –
v súlade s platnou legislatívou.
Vyúčtovanie nenormatívnych finančných
prostriedkov
|
Druh príjmov |
Poskytnuté v Eur |
Vyčerpané
v Eur |
Vrátené do ŠR alebo Presunuté do roku
2023 |
|
Dopravné pre žiakov z Lodna Sociálne znevýhodnené prostredie Príspevok na edukačné publikácie Vzdelávacie poukazy Príspevok na lyžiarsky kurz Príspevok na školu v prírode Asistenti učiteľa Príspevok ŠKD pre žiakov zo sociálne
znevýhodneného prostredia a v hmotnej núdzi z Plánu obnovy
a odolnosti (POO) zo zdroja 3P01 Príspevok z Plánu obnovy
a odolnosti (POO) – na EDUKAČNE PUBLIKÁCIE zo zdroja 1P01 (bez DPH) Príspevok z Plánu obnovy
a odolnosti (POO) – na EDUKAČNÉ PUBLIKÁCIE zo zdroja 1P02 (DPH) |
7
969 550 4
644 8
147 0 4
000 61
890 150 4
467 447 |
7
530 550 4
644 8
147 0 4
000 61
890 40 4 467 447 |
439 0 0 0 0 0 0 110 0 0 |
|
Príjmy
spolu |
92 264,00 |
91 715,00 |
549,00 |
Zúčtovanie
transferu – normatívne + nenormatívne finančné prostriedky
|
Druh transferu |
Finančné prostriedky v Eur |
||
|
Poskytnuté |
Vyčerpané |
Nevyčerpané |
|
|
Normatívne + nenormatívne FP
Základnej školy spolu |
772
216 |
728
420 |
43 796* |
|
Spolu |
772 216,00 |
728 420,00 |
43 796,00 |
* Suma 43 795,51 Eur =
43 685,51 Eur presunuté do roku 2023 v súlade s platnou
legislatívou, suma 110,00 Eur vrátená do ŠR
b) Výdavky originálne kompetencie + vlastné
príjmy (Eur) – školská jedáleň, školský klub detí
|
Útvar |
Mzdy |
Odvody |
Bežné transfery |
Ostatné výdavky (Réžia) |
Spolu |
|
Školský klub |
24
946 |
9
256 |
380 |
8 535 |
43
117 |
|
Školská jedáleň |
50 972 |
19 079 |
460 |
22 314 |
92
825 |
|
Výdavky spolu |
75 918,00 |
28 335,00 |
840,00 |
30 849,00 |
135 942,00 |
Hospodárenie ŠJ
|
Školská jedáleň |
Stravné |
Réžia |
|||
|
Príjem
* |
Výdaj |
Príjem* |
Výdaj |
|
|
|
48 138 |
44 287 |
15 428 |
22 314 |
|
|
* Suma prijatého
stravného 48 137,60 Eur zahŕňa sumu stravného 40 300,41 Eur prijatého
od stravníkov za rok 2022, sumu stravného
3 941,90 Eur z roku 2021 zapájaného do príjmu rozpočtu v roku 2022,
spolu so sumou 3 895,29 Eur prijatou len na potraviny zo štátnej dotácie
na stravu detí.
Suma prijatej réžie
15 427,66 Eur zahŕňa sumu réžie 14 549,75 Eur prijatej od stravníkov za
rok 2022, sumu réžie 609,30 Eur z roku 2021 zapájaného do príjmu rozpočtu
v roku 2022, spolu so sumou 268,61 Eur prijatou len na réžiu zo štátnej
dotácie na stravu detí.
Na režijný výdaj
bol v rámci príjmu použitý zostatok
originálnych kompetencií z obce.
Zúčtovanie transferu - originálne
kompetencie + vlastné príjmy – školská jedáleň, školský klub detí, telocvičňa,
prenájom
|
Druh transferu |
Finančné prostriedky |
||
|
Poskytnuté v Eur |
Vyčerpané
v Eur |
Nevyčerpané
v Eur |
|
|
Na ŠJ
a ŠKD od zriaďovateľa |
121
000 |
118
317 |
2 6831 |
|
Poplatky ŠKD
z roku 2021 zapájané v roku 2022 |
608 |
608 |
0 |
|
Poplatok
ŠKD |
2
491 |
1
834 |
6572 |
|
Stravné |
40 300 |
35 892 |
4 4083 |
|
Réžia |
14 550 |
13 719 |
8314 |
|
Prenájom
telocvičňa |
1 786 |
1 786 |
0 |
|
Príjmy z
dobropisov |
36 |
36 |
0 |
|
Škola
v prírode – doplatok od rodičov |
1 520 |
1 520 |
0 |
|
Stravné
a Réžia z roku 2021 zapájané v roku 2022 |
4 551 |
4 551 |
0 |
|
RZZP za rok 2021
(VšZP) a iné preplatky z VšZP |
572 |
572 |
0 |
1
Suma zostatku FP z originálnych kompetencií prostriedkov Obce
1510,73 Eur bola vrátená na obec v roku 2023 a suma nevyčerpaných
originálok z účelových FP na odmeny a odvody KZF 41 v sume 1172,58
Eur bola vrátená na obec 05.10.2022.
2
Suma zostatku FP poplatkov za
ŠKD vo výške 657 Eur predstavuje sumy 109 Eur – poplatky ŠKD prijaté
v 12/2022 na rok 2022 a sumu 548 Eur – poplatky ŠKD prijaté v r.
2022 ako prijaté predplatené školné na rok 2023. Uvedené prostriedky boli
zapojené do príjmu rozpočtu v roku 2023.
3
Suma zostatku FP za stravné vo výške 4408,34 Eur predstavuje sumy
1384,62 Eur – poplatky za stravné prijaté v 12/2022 na rok 2022
a sumu 3023,72 Eur ako predplatené stravné roku 2022 – predplatné na rok
2023. Uvedené prostriedky boli zapojené do príjmu rozpočtu v roku 2023.
4
Suma zostatku FP za réžiu vo výške 831,12 Eur predstavuje sumy 475,88
Eur – poplatky za réžiu prijatú na rok 2022 a sumu 355,24 Eur ako
predplatné réžie na rok 2023. Uvedené prostriedky boli zapojené do príjmu
rozpočtu v roku 2023.
c) Výdavky
pre projekt PRIMAČÍTanie , ITMS2014+ kód projektu 312011T054 :
|
Útvar |
Mzdy+Dohody |
Odvody |
Ostat. výdavky vrátane vratiek |
Spolu |
|
Európska únia |
10
764 |
3
331 |
15 523 |
29
618 |
|
Štátny rozpočet |
1 266 |
392 |
1 826 |
3
484 |
|
Obec |
702 |
127 |
913 |
1
742 |
|
Výdavky spolu |
12 732,00 |
3 850,00 |
18 262,00 |
34 844,00 |
Zúčtovanie
transferu
|
Druh transferu |
Finančné prostriedky |
||
|
Poskytnuté v Eur |
Vyčerpané
v Eur vrátane vratiek |
Nevyčerpané
v Eur |
|
|
Európska
únia |
29 618 |
29 618 |
0 |
|
Štátny
rozpočet |
3 484 |
3 484 |
0 |
|
Obec |
1 742 |
1 742 |
0 |
|
Spolu |
34 844,00 |
34 844,00 |
0,00 |
d)
Výdavky pre deti v hmotnej núdzi + štátna dotácia
|
Útvar |
Mzdy, Odvody |
Dohoda |
Štátna dotácia |
Škol. potreby |
Spolu |
|
ÚPSVaR |
|
|
4
164 |
199 |
4
363 |
|
Výdavky
spolu |
|
|
4 164,00 |
199,00 |
4 363,00 |
Zúčtovanie transferu
|
Druh transferu |
Finančné prostriedky |
||
|
Poskytnuté v Eur |
Vyčerpané v Eur |
Nevyčerpané v Eur |
|
|
ÚPSVaR |
4
363 |
4
363 |
0 |
|
Spolu |
4 363,00 |
4 363,00 |
0 |
e)
Výdavky pre projekt NP POP II. z NIVAM NÁRODNÝ INŠTITÚT VZDELÁVANIA A
MLÁDEŽE Prešov a z Obce KZF 41 :
|
Druh výdajov |
Mzdy |
Odvody |
Ostat. výdavky |
Spolu |
|
Výdaj pre 2 pedagogických
asistentov |
17
999 |
5
953 |
158 |
24
110 |
|
Výdaj pre 1 školského psychológa |
582 |
203 |
|
785 |
|
Výdaj na prevádzkové náklady - tonery |
|
|
150 |
150 |
|
Výdavky spolu |
18 581,00 |
6 156,00 |
308,00 |
25 045,00 |
Zúčtovanie
transferu
|
Druh transferu |
Finančné prostriedky |
||
|
Poskytnuté v Eur |
Vyčerpané
v Eur |
Nevyčerpané
v Eur |
|
|
NIVAM NÁRODNÝ INŠTITÚT
VZDELÁVANIA A MLÁDEŽE Prešov |
22 574 |
22 574 |
0 |
|
Obec KZF
41 |
2 600 |
2 471 |
129* |
|
Spolu |
25 174,00 |
25 045,00 |
129,00 |
* Suma
zostatku FP z originálnych kompetencií prostriedkov Obce 129,36 Eur bola
vrátená na obec v roku 2023.
| Názov záujmového krúžku | Počet detí | Počet skupín | Vedúci |
|---|---|---|---|
| Angličtina hravo 1. skupina | 14 | Mgr. Radka Jánošíková/ Ing.Martina Pončíková | |
| Angličtina hravo 2. skupina | 19 | Mgr. Radka Jánošíková/Ing.Martina Pončíková | |
| I.A+III.A · Krúžok | 26 | Bc. Mariana Mazúrová | |
| II.A+III.A · Krúžok | 25 | Eva Labošová | |
| Pestovateľské práce | 10 | Ing. Miriama Hanzelová | |
| Poľovnícky | 14 | Michal Kubánek | |
| Poradím si s matematikou 5. ročník | 21 | Ing. Jarmila Masárová | |
| Poradím si s matematikou 7. ročník | 17 | Ing. Jarmila Masárová | |
| Poradím si s matematikou 9. ročník | 0 | Mgr. Jana Marčaníková | |
| Poradím si s matematikou 9. ročník 2.sk. | 14 | Mgr. Jana Marčaníková | |
| Požiarnický | 18 | Tomáš Čimera | |
| Príprava na T5 2022 SJL | 17 | Mgr. Miroslava Chyláková | |
| Príprava na T9 2022 SJL | 15 | Mgr. Miroslava Chyláková | |
| Príprava na T9 2022 SJL | 13 | Mgr. Miroslava Vlčková | |
| Rybársky | 15 | Kristína Slocíková | |
| Výtvarný krúžok I. | 11 | Mgr. Dáša Horvátová | |
| Výtvarný krúžok II. | 9 | Mgr. Dáša Horvátová |
V školskom roku 2022/23 veľmi kladne hodnotená spolupráca zamestnancov školy a rodičov.Veľmi kladne je ohodnotená i spolupráca s rodičmi v rámci mimoškolskej činnosti- krúžky realizované rodičmi, oceňuje sa i aktívna spolupráca v poskytovaní pomoci manuálnych úkonov (napr.bágrovanie), dodanie záhradníckeho materiálu.
Vypracoval: Mgr. Magdaléna Tokáriková
V Kysuckom Lieskovci, 28. septembra 2023
Správa prerokovaná v pedagogickej rade dňa: 29.9.2023
Rada školy odporúča zriaďovateľovi Obci Kysucký Lieskovec schváliť / neschváliť Správu o výsledkoch a podmienkach výchovno-vzdelávacej činnosti ZŠ Kysucký Lieskovec za šk. rok 2022/2023.
predsedníčka Rady školy pri Základnej škole, Kysucký Lieskovec 208 - Lenka Bzdylová
dňa:11.10.2023
podpis:
Obec Kysucký Lieskovec schvaľuje / neschvaľuje Správu o výsledkoch a podmienkach výchovno-vzdelávacej činnosti ZŠ Kysucký Lieskovec za šk. rok 2022/2023.
Starosta obce Milan Králik
dňa: 11.10.2023
podpis:
Powered by aSc EduPage