| Názov školy | Základná škola Kysucký Lieskovec |
| Adresa školy | Kysucký Lieskovec 208, 02334 Kysucký Lieskovec |
| Telefón | +4214231493 |
| skolakyslieskovec@gmail.com | |
| WWW stránka | zskysuckylieskovec.edupage.org |
| Priezvisko, meno | telefón | ||
|---|---|---|---|
| Riaditeľ | Mgr. Magdaléna Tokáriková | 0911853888 | tokarikovamagdalena@gmail.com |
| ZRŠ | Mgr. Katarína Jankovičová | 0902409681 | skolakyslieskovec@gmail.com |
| Titl., priezvisko, meno | |
|---|---|
| predseda | Lenka Bzdylová |
| pedagogickí zamestnanci | Mgr. Jarmila Masárová |
| Mgr. Miriam Jarošová | |
| ostatní zamestnanci | Zuzana Gomolová |
| zástupcovia rodičov | Mária Kubicová |
| Ing. Lucia Vojtášová | |
| Pavol Oškrobaný | |
| zástupca zriaďovateľa | Ing. Lenka Mizerová |
| Vladimír Lašo | |
| Mgr. Silvia Šprláková | |
| Jana Čičalová |
| Názov | Obec Kysucký Lieskovec |
| Sídlo | Kysucký Lieskovec 29 |
| Telefón | 0414231121 |
| obecnyurad@kysuckylieskovec.sk |
Vedúci predmetovej komisie: 7
MZ a PK Vedúci
Predmetová komisia MAT, FYZ Mgr. Jana Marčaníková
Predmetová komisia INF, THD Mgr. Jana Zelinová
Predmetová komisia SJL, DEJ Mgr. Dominika Brňáková
Predmetová komisia ANJ, NEJ Mgr. Daniela Ondrejášová
Predmetová komisia BIO, CHE, GEO Mgr. Lucia Kučáková
Predmetová komisia HUV, VYV Mgr. Dáša Horvátová
Predmetová komisia TSV, OBN, NBV Mgr. Silvia Regecová
Vedúci metodického združenia: 2
MZ a PK Vedúci
Metodické združenie pre prvý stupeň Mgr. SlávkaVajdíková
Metodické združenie - inkluzívny tím Mgr. Jana Sihlovcová
Školský koordinátor vo výchove a vzdelávaní: 10
Oblasť Koordinátor
Ochrana života a zdravia Mgr. Silvia Regecová
Výchova k manželstvu a rodičovstvu Mgr. Zuzana Mačejková
Dopravná výchova Bc. Július Kuna
Čitateľská gramotnosť Mgr. Miroslava Chyláková
Ochrana životného prostredia Bc. Mariana Mazurová
Zdravý životný štýl, protidrogová prevencia Ing. Miriama Hanzelová
Finančná gramotnosť Mgr. Miriam Jarošová
Škola priateľská deťom - školský parlament Mgr. Mária Mlíchová
Prvá pomoc Mgr. Lucia Kučáková, Mgr. Silvia Regecová
Prevencia šikanovania PaedDr. Jana Sihlovcová
Počet žiakov školy: 273
Počet tried: 15
| Ročník: | 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| počet tried | 2 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 15 |
| počet žiakov | 23 | 16 | 24 | 28 | 39 | 37 | 32 | 44 | 30 | 273 |
| z toho v ŠKD | 19 | 10 | 15 | 5 | 1 | 50 |
| Pracovný pomer | Počet úväzkov pedag. prac. | Počet úväzkov nepedag. prac. | Počet úväzkov odb.prac. |
|---|---|---|---|
| na dobu neurčitú | 17 | 10 | 0 |
| na dobu určitú | 9 | 0 | 1 |
| zástup za MD | 4 | 0 | 0 |
| na dohodu | 1 | 1 | 1 |
| MD | 9 | 0 | 0 |
| počet | nekvalifikovaných | kvalifikovaných | spolu |
|---|---|---|---|
| učiteľov | 0 | 21 | 21 |
| učiteľov na MD | 0 | 9 | 9 |
| vychovávateľov | 0 | 2 | 2 |
| asistentov učiteľa | 1 | 6 | 7 |
| školský špec. pedagóg | 0 | 1 | 1 |
| školský psychológ | 0 | 1 | 1 |
| spolu | 1 | 40 | 41 |
V školskom roku 2020/2021 bolo kvalifikovane odučených celkovo 84% vyučovacích hodín všetkých predmetov.
Nekvalifikovane vyučované predmety: informatika, technika, fyzika.
Čiastočne kvalifikovane vyučované predmety: občianska náuka, biológia, anglický jazyk na 1. stupni.
| Výkaz o zabezpečení odbornosti vyučovania v školskom roku 2020/2021 | ||||
| P.č. | PREDMET | Počet hod. celkom | Počet hod. oduč. kval. | % hoh. oduč. kval. |
| 1. | 1.- 4. ročník | 129 | 115 | 89 |
| 2. | Slovenský jazyk a lit. | 54 | 54 | 100 |
| 3. | Anglický jazyk | 53 | 53 | 100 |
| 4. | Nemecký jazyk | 6 | 6 | 100 |
| 5. | Ruský jazyk | 0 | 0 | 0 |
| 6. | Dejepis | 12 | 11 | 92 |
| 7. | Občianska náuka | 8 | 3 | 38 |
| 8. | Geografia | 16 | 16 | 100 |
| 9. | Matematika | 52 | 52 | 100 |
| 10. | Fyzika | 12 | 0 | 0 |
| 11. | Chémia | 10 | 10 | 100 |
| 12. | Biológia | 16 | 5 | 31 |
| 13. | Technika , Svet práce | 15 | 0 | 0 |
| 14. | Telesná a športová výchova | 20 | 20 | 100 |
| 15. | Hudobná výchova | 8 | 8 | 100 |
| 16. | Náboženská výchova | 12 | 12 | 100 |
| 17. | Etická výchova | 0 | 0 | 0 |
| 18. | Informatika | 13 | 0 | 0 |
| 19. | Výtvarná výchova / výchova umením | 10 | 10 | 100 |
| 20. | Francúzský jazyk / iný cudzí jazyk | 0 | 0 | 0 |
| SPOLU | 446 | 375 | 84 | |
|
Oblasť / predmet |
Súťaž |
Kolo |
Umiestnenie |
Osoby |
|
Matematika |
Pytagoriáda |
Okresné kolo |
2. miesto |
Sophie Elizabeth Bzdylová |
|
Slovenský jazyk a literatúra |
Hviezdoslavov Kubín - próza |
Okresné kolo |
2. miesto |
Eva Hečková |
|
Slovenský jazyk a literatúra |
Hviezdoslavov Kubín - próza |
Okresné kolo |
2. miesto |
Vanessa Svrčková |
|
Slovenský jazyk a literatúra |
Hviezdoslavov Kubín - poézia |
Okresné kolo |
2. miesto |
Miriam Hanzelová |
|
Slovenský jazyk a literatúra |
Hviezdoslavov Kubín - poézia |
Okresné kolo |
3. miesto |
Natália Kekelyová |
|
Slovenský jazyk a literatúra |
Hviezdoslavov Kubín - poézia |
Okresné kolo |
3. miesto |
Veronika Brandýsová |
|
Výtarná výchova |
Svätoplukove prúty |
Celoštátne kolo |
1. miesto |
Pavol Hanzel |
|
Výtvarná výchova |
EKO poster, maľba |
Celoštátne kolo |
1. miesto |
Pavol Hanzel a Veronika Ondrejášová |
| Aktivita | Miesto | Žiaci | Zodpovední |
|---|---|---|---|
| Pytagoriáda - školské kolo a okresné kolo | ZŠ Kysucký Lieskovec | vybraní žiaci | učitelia metamatiky |
| Výstava žiackych prác | Obecný úrad KL | 2. stupeň | Mgr. Alexander Medvecký |
| Deň zeme - aktivity žiakov | Kysucký Lieskovec | 2. stupeň | Mgr. Alexander Medvecký |
| Bubnovačka | ZŠ Kysucký Lieskovec | celá škola | Mgr. Mária Mlíchová |
| Medzinárodný deň starších - „ Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok“ | DSS KNM | celá škola | Mgr. Mária Mlíchová |
| Účelové cvičenie a didaktické hry | ZŠ Kysucký Lieskovec | celá škola | Mgr. Magdaléna Tokáriková |
| Hviezdoslavov Kubín - školské kolo a okresné kolo | ZŠ Kysucký Lieskovec | celá škola | Mgr. Helena Holecová |
| Máj lásky čas – „Koľko lásky sa zmestí do obálky?“ | DSS KNM | celá škola | Mgr. Mária Mlíchová |
| Vzdelávanie PZ - prírodovedná gramotnosť | Rajecké Teplice | 20 PZ | |
| Európsky deň jazykov | ZŠ Kysucký Lieskovec | 2. stupeň | Mgr. Terézia Stupavská |
| Smartbooks - získanie ocenení za aktivitu na portáli | ZŠ Kysucký Lieskovec | celá škola | Mgr. Magdaléna Tokáriková |
Projekty, do ktorých je škola zapojená:
Školské ovocie
Cieľom programu Školské ovocie je:
- zvýšiť spotrebu ovocia a zeleniny u detí predškolského a školského veku
- zmeniť stravovacie návyky u detí už v rannom školskom veku
- znížiť výskyt nadváhy a obezity u detí
- podporiť zdravú výživu a zvýšiť informovanosť o výživovej hodnote jednotlivých druhov ovocia a zeleniny
Na našej škole bol tento program realizovaný pre všetkých žiakov školy, počas prestávok im bolo ponúkané ovocie (jablká) a ovocná šťava.
Školské mlieko
Európsky školský mliečny program vyzýva deti, aby konzumovali mliečne výrobky a prijímali vyváženú stravu.
Zároveň zohráva vzdelávaciu úlohu podporovaním rozvoja správnych stravovacích a výživových návykov, ktoré vydržia po celý život.
Na našej škole bol tento program realizovaný mesačne. Prihlásení žiaci dostávali mesačne mliečny balíček za zvýhodnenú cenu.
PRIMAČÍTanie
Projekt je zameraný na podporu rozvoja matematickej, čitateľskej a prírodovednej gramotnosti žiakov. V rámci projektu škola získala finančné prostriedky na:
- pomôcky a vybavenie učební a kabinetov,
- záhradný domček na realizáciu pracovného vyučovania, políčka
- novú žiacku knižnicu s 22 titulmi kníh povinného čítania a ďalšími titulmi, ktoré budú motivovať žiakov ku čítaniu,
- záujmové útvary pre žiakov 1. až 9. ročníka: Hraj sa s nami, Poradím si s matematikou, Zážitkové vyučovanie, Čitateľský klub, Klub bádateľov a Netradičné čítanie,
- pedagogické kluby pre učiteľov, ktorých účelom je výmena skúseností a rozvoj matematickej, čitateľskej a prírodovednej gramotnosti žiakov,
- exkurzia žiakov.
Z dôvodu karanténnych opatrení sa aktivity so žiakmi a exkurzie nemohli realizovať v šk. roku 2020/2021 a preto sa doba realizácia projektu posúva aj na šk. rok 2021/2022.
EDUNET
Zavedenie systému školského internetu, ktorý je bezpečný, rýchly a zodpovedá európskym nárokom na vzdelávanie v 21. storočí.
POP II - Pomáhajúce profesie v edukácii detí a žiakov II
Cieľom projektu je zvýšiť inkluzívnosť a rovnaký prístup ku kvalitnému vzdelávaniu a zlepšiť výsledky a kompetencie detí a žiakov.
Projekt významne podporuje pozitívne zmeny v inkluzívnom vzdelávaní priamo v školskom prostredí prostredníctvom edukačnej podpory zo strany pedagogických asistentov a členov inkluzívnych tímov (školský psychológ, špeciálny pedagóg a sociálny pedagóg) na školách.
V rámci projetu škola získala finančné prostriedky na obsadenie troch pracovných miest - dve pre pedagogického asistenta a jedno pre školského psychológa.
Program ZbieramBaterky
Program ZbieramBaterky je súťaž, ktorú prevádzkuje firma INSA, s.r.o.Naši žiaci za pozbierané použité prenosné batérie a akumulátory získavali body, ktoré majú možnosť na stránke wwww.zbierambaterky.sk vymeniť za darčeky. Zapojením sa do súťaže sa mení a rozvíja postoj detí k samotnému životnému prostrediu. Takto bude naše životné prostredie obývateľné a čistejšie.
Smartbooks
Je inteligentný vzdelávací systém, ktorý pomáha žiakom efektívnym spôsobom výučby získavať vedomosti a schopnosti, vďaka ktorým dosiahnu lepšie výsledky za kratší čas. SmartBooks obsahuje učivo 0.-9. ročníka základných škôl vypracované pedagógmi a metodikmi podľa osnov Ministerstva školstva SR pre primárne vzdelávanie. Obsahuje spracovaných 18 predmetov v desiatich ročníkoch.
Naši vyučujúci aj prostrednístvom tohto portálu zadávali žiakom úlohy počas dištančného vyučovania. Tým poskytovali žiakom ďalšie možnosti na opakovanie a utvrdenie učiva. Niektorí vyučujúci (Mgr. Blanka Šamajová a Mgr. Dáša Horvátová) a žiaci (Samuel Olejko, Anna Janišová, Samuel Haluška a Tadeáš Čimera) sa dostali do siene slávy v súvislosti s aktivitiu na tomto portáli a získali ocenenia.
Zlepšenie informovanosti verejnosti na úseku ochrany prírody a krajiny
Prostredníctvom realizácie workshopov sa deti oboznámia s témami Územná ochrana, Druhová ochrana, Stráž prírody. Odborným garantom worshopov je Výskumný ústav vysokohorskej biológie, Žilinská univerzita v Žiline so sídlom v Tatranskej Javorine. Projekt vychádza z hlavných cieľov koncepcie enviromentálnej výchovy, vzdelávania a osvety, (vytvoriť nové vzory správania sa jednotlivcov, skupín a spoločenstiev vo vzťahu k životnému prostrediu, poskytnúť každému možnosť získať vedomosti, hodnoty a schopnosti potrebné pre ochranu životného prostredia, podporiť vedomie starostlivosti o hospodárske, sociálne, politické a ekologické súvislosti v mestách a na vidieku).
Výchovno-vzdelávací proces sa realizuje v budove školy, budove jedálne a budove centra voľného času. Z prostriedkov štátneho rozpočtu a prostriedkov zriaďovateľa boli zrekonštruované: telocvičňa - interiér, schodisko a prístrešok pred hlavným vchodom.
V budove školy bolo zriadených 15 tried. Školský klub detí bol realizovaný v centre voľného času - 2. oddelenie a v triede v jedálni - 1. oddelenie. Škola má zriadenú telocvičňu, počítačovú miestnosť v budove centra voľného času.
Vybavenie učební: učebne sú vybavené lavicami, stoličkami a nábytkom pre požadovaný počet žiakov. Postupne každoročne prebieha výmena opotrebovaného nábytku. Deväť učební je vybavených interaktívnym setom. Ostatné triedy nie sú vybavené počítačovou alebo vizualizačnou technikou.
Škola má zriadenú špeciálnu učebňu pre prírodovedné predmety a počítačovú učebňu, do ktorej v šk. roku 2020/2021 zakúpila nové stoličky pre žiakov.
V školskom roku 2020/2021 bol zakúpený: školský nábytok (stoly, stoličky, skrine, tabule) v sume 9 017,76 eur, dve interaktívne zostavy a tri notebooky v sume 5 730,76 eur, wifi systém za 1 297 eur.
Počas prázdnin v roku 2020 bol interiér školy (triedy a chodby) vymaľovaný za celkovú sumu 11 552,48 eur.
Z finančných prostriedkov OZ Kysucký Oriešok bolo pre školu zakúpené: nábytok do tried a vstavané skrine 2 364 eur, interaktívna tabuľa a projektor 1 314,96 eur.
Spoločnosť Pantheon darovala trom žiakom školy zo sociálne znevýhodneného prostredia počas mimoriadnej situácie v súvislosti s Covid 19 notebooky, aby mohli realizovať v plnej miere dištančné vzdelávanie.
Vybavenie školskej jedálne: škola má vlastnú jedáleň, priestory jedálne a kuchyne sú rekonštruované.
Areál školy tvoria aj futbalové ihrisko s umelou trávou, viacúčelové ihrisko s asfaltom, dva tenisové kurty a školský dvor na záujmovú činnosť - všetko vo veľmi zlom technickom stave.
Počet zapísaných prvákov k 30.6.2020: 24 žiakov/9 dievčat
Skutočný počet žiakov 1.ročníka k 15.9.2020: 23 žiakov/9 dievčat
Počet detí s odloženou školskou dochádzkou: 1 žiak/ 0 dievčat
Ukončenie školskej dochádzky na ZŠ k 30.6.2021: 30 žiakov /17 dievčat
Všetci žiaci 9. ročníka si podali prihlášku na strednú školu.
|
PREHĽAD
ŠKÔL S POČTOM HLÁSIACICH SA ŽIAKOV |
|
|
Názov
školy + adresa |
Počet
žiakov |
|
Gymnázium, Veľká okružná 22, Žilina |
1 |
|
Gymnázium,
Jesenského 2243, Kysucké Nové Mesto |
2 |
|
Stredná
športová škola, Rosinská cesta 4, Žilina |
1 |
|
Konzervatórium,
J. M. Hurbana 48, Žilina |
1 |
|
Obchodná akadémia, 17. novembra 2701, Čadca |
2 |
|
Stredná
zdravotná škola, Hlboká cesta 23, Žilina |
3 |
|
Stredná
zdravotná škola, Horná 137, Čadca |
1 |
|
Stredná zdravotnícka škola, J. G. Tajovského 24, Banská Bystrica |
1 |
|
SOŠ pedagogická sv. Márie Goretti,
Horná 137, Čadca |
3 |
|
SOŠ stavebná, Tulipánová 2, Žilina |
4 |
|
SOŠ
drevárska, Lučenecká 2193/17, Zvolen |
1 |
|
SOŠ
podnikania, Sasinková 45, Žilina |
1 |
|
SOŠ
strojnícka, Športová 1326, Kysucké Nové Mesto |
2 |
|
SOŠ
dopravná, Rosinská cesta 2, Žilina |
1 |
|
SPŠ informačných technológií, Nábrežná 1325, Kysucké Nové Mesto |
4 |
|
Hotelová
akadémia, Hlinská 314, Žilina |
2 |
| Trieda | ANJ | BIO | DEJ | FYZ | GEO | HUV | CHE | IFV | INF | KAJ | MAT | NBV | NEJ | OBN | PVC |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I.A | |||||||||||||||
| I.B | |||||||||||||||
| II.A | 1 | 1 | |||||||||||||
| III.A | 1,43 | 1 | 1,17 | 1 | 1 | ||||||||||
| IV.A | 1,46 | 1 | 1 | 1,27 | 1 | 1 | |||||||||
| V.A | 1,68 | 1,32 | 1,05 | 1,05 | 1 | 2,05 | |||||||||
| V.B | 1,58 | 1,58 | 1,21 | 1 | 1 | 1,79 | |||||||||
| VI.A | 1,8 | 1,65 | 1,55 | 2,15 | 1,35 | 1 | 2,3 | ||||||||
| VI.B | 2,06 | 1,65 | 1,47 | 1,94 | 1,18 | 1 | 2 | ||||||||
| VII.A | 2 | 1,06 | 1 | 1,25 | 1 | 1,25 | 1 | 1,44 | 1,2 | ||||||
| VII.B | 2,33 | 1,88 | 1,5 | 2,06 | 1,25 | 2,33 | 1 | 2,13 | 2 | ||||||
| VIII.A | 2,27 | 1,87 | 1,3 | 2,3 | 1,26 | 2,23 | 1 | 2,74 | 2 | ||||||
| VIII.B | 2,45 | 1,55 | 1,45 | 2,1 | 1,1 | 1,75 | 1 | 2,25 | 1,3 | ||||||
| IX.A | 1,87 | 1,53 | 1,13 | 1,53 | 1,2 | 1,33 | 1,73 | 1,75 | |||||||
| IX.B | 2,13 | 2,2 | 1,4 | 2,2 | 1,73 | 2,13 | 2,2 | 1,57 |
| Trieda | PDA | PVO | Rozvíjanie špecifických funkcií | SJL | SPR | SEE | Technické práce | THD | TSV | TEV | Terapeuticko-korekčné cvičenia | TRH | VUC | VLA | VUM |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I.A | 1 | ||||||||||||||
| I.B | 1 | ||||||||||||||
| II.A | 1 | 1 | 1 | ||||||||||||
| III.A | 1 | 1,13 | 1 | 1 | 1 | ||||||||||
| IV.A | 1,04 | 1,27 | 1 | 1 | 1,15 | ||||||||||
| V.A | 1,42 | 1 | |||||||||||||
| V.B | 1,47 | 1 | |||||||||||||
| VI.A | 2,4 | 1 | |||||||||||||
| VI.B | 1,94 | 1 | |||||||||||||
| VII.A | 1,38 | 1 | |||||||||||||
| VII.B | 2,5 | 1 | |||||||||||||
| VIII.A | 2,26 | 1 | |||||||||||||
| VIII.B | 2,3 | 1 | |||||||||||||
| IX.A | 2,13 | 1 | |||||||||||||
| IX.B | 2 | 1 |
| Trieda | VYV |
|---|---|
| I.A | |
| I.B | |
| II.A | 1 |
| III.A | 1 |
| IV.A | 1 |
| V.A | |
| V.B | |
| VI.A | |
| VI.B | |
| VII.A | |
| VII.B | |
| VIII.A | |
| VIII.B | |
| IX.A | |
| IX.B |
| Trieda | Počet | Prospeli | Neprospeli | Neklasifikovaní |
|---|---|---|---|---|
| I.A | 12 | 12 | 0 | 0 |
| I.B | 11 | 11 | 0 | 0 |
| II.A | 16 | 16 | 0 | 0 |
| III.A | 24 | 24 | 0 | 0 |
| IV.A | 28 | 28 | 0 | 0 |
| V.A | 20 | 20 | 0 | 0 |
| V.B | 19 | 19 | 0 | 0 |
| VI.A | 20 | 20 | 0 | 0 |
| VI.B | 17 | 17 | 0 | 0 |
| VII.A | 16 | 16 | 0 | 0 |
| VII.B | 16 | 16 | 0 | 0 |
| VIII.A | 23 | 23 | 0 | 0 |
| VIII.B | 21 | 21 | 0 | 0 |
| IX.A | 15 | 15 | 0 | 0 |
| IX.B | 15 | 15 | 0 | 0 |
Vec: Správa o hospodárení za rok
2020
Základná škola Kysucký Lieskovec
je školou s právnou subjektivitou, zriaďovateľom je Obec Kysucký
Lieskovec. Súčasťou školy je školská jedáleň a školský klub detí.
K 31.12.2020 bolo na škole
evidovaných 273 žiakov, z toho 5 plnia PŠD v zahraničí a 1
v liečebno-výchovnom sanatóriu. 23 žiakov bolo so ŠVVP. Na prvom stupni
bolo zriadených 5 tried, na druhom stupni 10 tried - spolu 15 tried. Triedy,
ktoré sa mohli vzdelávať prezenčne v súvislosti s ochorením Covid-19,
sa vzdelávali v budove ZŠ. Škola
mala 42 zamestnancov, z toho 32 pedagogických a 10 nepedagogických.
Na škole pôsobilo 7 asistentov učiteľa, 1 špeciálny pedagóg a 1 školský
psychológ. ŠKD mal zriadené dve oddelenia, ktoré z dôvodu
protiepidemiologických opatrení súvisiacich s pandémiou Covid-19, boli
v budove základnej školy.
1 .
Príjmy, ktoré ZŠ prijala prostredníctvom
zriaďovateľa v r. 2020:
a) Príjmy na prenesené kompetencie (PK) - základné
školstvo, zo štátneho rozpočtu (ŠR)
|
Druh príjmov |
V sume (Eur) |
|
Príjem na PK zo ŠR normatívne spolu Nevyčerpané normatívne financie
z roku 2019 |
602 471,00 3 661,00 |
|
Príjem na PK zo ŠR nenormatívne spolu Z toho: Dopravné pre žiakov z Lodna Sociálne znevýhodnené prostredie Príspevok na učebnice Vzdelávacie poukazy Príspevok na lyžiarsky kurz Príspevok na školu v prírode Asistenti učiteľa Odchodné Havarijný stav – telocvičňa Havarijný stav – schody a pergola |
149 050,00 4
363 600 6
256 7
501 6
450 2
400 66
081 3 399 30 000 22
000 |
|
Príjmy
na prenesené kompetencie spolu |
755 182,00 |
b) Príjmy
na originálne kompetencie (OK) - školská jedáleň, školský klub detí
a ostatné príjmy od zriaďovateľa:
|
Druh príjmov |
V sume (Eur) |
|
Príjem na OK od zriaďovateľa |
89 002 |
|
Havarijný stav - telocvičňa |
10
916 |
|
Havarijný stav – schody a pergola |
8
924 |
|
Finančné prostriedky na bleskozvody |
500 |
|
Príjmy od zriaďovateľa spolu |
109 342,00 |
c)
Vlastné príjmy:
|
Druh príjmov |
V sume (Eur) |
|
Poplatky ŠKD
z roku 2019 zapájané v roku 2020 |
113 |
|
Poplatok
ŠKD |
2
295 |
|
Stravné |
4
989 |
|
Réžia |
11
064 |
|
Príjmy z
dobropisov |
40 |
|
Stravné
z roku 2019 zapájané v roku 2020 |
849 |
|
Réžia
z roku 2019 zapájaná v roku 2020 |
259 |
|
Dar – školské
ovocie a šťavy |
165 |
|
Príjmy
spolu |
19 774,00 |
d)
Príjmy pre projekt PRIMAČÍTanie , ITMS2014+ kód projektu 312011T054 :
|
Druh príjmov |
V sume (Eur) |
|
Kód zdroja
EU zapojený z roku 2019 |
49
747 |
|
Kód zdroja
ŠR zapojený z roku 2019 |
5
853 |
|
Kód zdroja obec zapojený z roku 2019 |
2
926 |
|
Kód zdroja EU bežné príjmy |
7
487 |
|
Kód zdroja ŠR bežné príjmy |
881 |
|
Kód zdroja obec bežné príjmy |
4
158 |
|
Kapitálový príjem na domček EU |
3
506 |
|
Kapitálový príjem na domček ŠR |
413 |
|
Kapitálový príjem na domček obec |
206 |
|
Kapitálový príjem na domček 2 % KO |
1
665 |
|
Spolu |
76 842,00 |
e) Príjmy z Úradu práce sociálnych vecí a rodiny
:
|
Druh príjmov |
V sume (Eur) |
|
Školské
potreby pre deti v HN |
133 |
|
Projekt
„Pracuj v školskej kuchyni“ |
5
584 |
|
Štátna dotácia – 1,20 Eur/obed |
21
214 |
|
Príjmy
spolu |
26 931,00 |
f) Príjmy pre projekt NP POP II.
z Metodicko-pedagogického centra Prešov a z Obce KZF 41 :
|
Útvar |
Druh príjmov |
V sume (Eur) |
|
Metodicko-pedagogické
centrum Prešov |
Príjem pre
2 pedagogických asistentov |
4
863 |
|
Metodicko-pedagogické
centrum Prešov |
Príjem pre
1 školského psychológa |
2
795 |
|
Obec KZF
41 |
Príjem pre
2 pedagogických asistentov |
2
357 |
|
Obec KZF
41 |
Príjem pre
1 školského psychológa |
1
397 |
|
|
Príjmy
spolu |
11 412,00 |
2.
Výdavky v roku 2020 činili:
a) Výdavky na prenesené kompetencie (Eur) – ZŠ
(vrátane asistentov učiteľa)
|
Útvar |
Mzdy |
Odvody |
Bežné transfery |
Ostatné výdavky (prevádzka) |
Spolu |
|
Základná škola |
435
557 |
153
400 |
8
339 |
143
104 |
740
400 |
|
Výdavky spolu |
435 557,00 |
153 400,00 |
8 339,00 |
143 104,00 |
740 400,00 |
Vyúčtovanie
normatívnych finančných prostriedkov
|
Druh príjmov |
Poskytnuté v Eur |
Vyčerpané
v Eur |
Presunuté do roku 2021 |
|
Príjem na
PK zo ŠR normatívne |
602
471 |
598
035 |
4
436* |
|
Príjmy spolu |
602 471,00 |
598 035,00 |
4 436,00 |
Vyúčtovanie nenormatívnych finančných
prostriedkov
|
Druh príjmov |
Poskytnuté v Eur |
Vyčerpané
v Eur |
Vrátené do ŠR |
|
Dopravné pre žiakov z Lodna Sociálne znevýhodnené prostredie Príspevok na učebnice Vzdelávacie poukazy Príspevok na lyžiarsky kurz Príspevok na školu v prírode Asistenti učiteľa Odchodné Havarijný stav – telocvičňa Havarijný stav – schody a pergola |
4
363 600 6
256 7
501 6
450 2
400 66
081 3 399 30 000 22
000 |
2
867 600 6
256 7
501 0 0 66
081 3 399 30 000 22
000 |
1
496 0 0 0 6
450 2
400 0 0 0 0 |
|
Príjmy
spolu |
149 050,00 |
138 704,00 |
10 346,00 |
Zúčtovanie
transferu – normatívne + nenormatívne finančné prostriedky
|
Druh transferu |
Finančné prostriedky v Eur |
||
|
Poskytnuté |
Vyčerpané |
Nevyčerpané |
|
|
Normatívne + nenormatívne FP
Základnej školy spolu |
755
182 |
740
400 |
14 782* |
|
Spolu |
755 182,00 |
740 400,00 |
14 782,00 |
* Suma
14 782,04 Eur = 4 436,40 Eur presunuté do roku 2021, suma 10 345,64
Eur vrátená do ŠR
b) Výdavky originálne kompetencie + vlastné
príjmy (Eur) – školská jedáleň, školský klub detí
|
Útvar |
Mzdy |
Odvody |
Bežné transfery |
Ostatné výdavky (prevádzka) |
Spolu |
|
Školský klub |
25
872 |
9
083 |
|
1 858 |
36
813 |
|
Školská jedáleň |
41 359 |
14 197 |
197 |
12 769 |
68 522 |
|
Výdavky spolu |
67 231,00 |
23 280,00 |
197,00 |
14 627,00 |
105 335,00 |
Hospodárenie ŠJ
|
Školská jedáleň |
Stravné |
Réžia |
|||
|
Príjem
* |
Výdaj |
Príjem |
Výdaj |
|
|
|
26 625 |
26 098 |
11 751 |
12 966 |
|
|
* Suma prijatého
stravného 26 624,58 Eur zahŕňa sumu stravného 4 989,36 Eur prijatého
od stravníkov za rok 2020, sumu
stravného 849,27 Eur z roku 2019 zapájaného do príjmu rozpočtu v roku
2020, spolu so sumou 20 785,95 Eur prijatou len na potraviny zo štátnej
dotácie na stravu detí.
Zúčtovanie transferu - originálne
kompetencie + vlastné príjmy – školská jedáleň, školský klub, telocvičňa,
prenájom
|
Druh transferu |
Finančné prostriedky |
||
|
Poskytnuté v Eur |
Vyčerpané
v Eur |
Nevyčerpané
v Eur |
|
|
Na ŠJ
a ŠKD od zriaďovateľa |
89
002 |
89
002 |
0 |
|
Havarijný
stav - telocvičňa |
10
916 |
10
916 |
0 |
|
Havarijný
stav – schody a pergola |
8
924 |
8
924 |
0 |
|
Bleskozvody budovy Telocvične, budovy
Kuchyne s jedálňou |
500 |
500 |
0 |
|
Poplatky ŠKD
z roku 2019 zapájané v roku 2020 |
113 |
113 |
0 |
|
Poplatok
ŠKD |
2
295 |
1
678 |
6171 |
|
Stravné |
4 989 |
4 249 |
7402 |
|
Réžia |
11 064 |
8 470 |
2 5943 |
|
Príjmy z
dobropisov |
40 |
40 |
0 |
|
Stravné
z roku 2019 zapájané v roku 2020 |
849 |
849 |
0 |
|
Réžia
z roku 2019 zapájaná v roku 2020 |
259 |
259 |
0 |
|
Dar – školské
ovocie a šťavy |
165 |
165 |
0 |
1
Suma zostatku FP poplatkov za ŠKD vo výške 617 Eur predstavuje sumy
111 Eur – poplatky ŠKD prijaté v 12/2020 na rok 2020 a sumu 506 Eur –
poplatky ŠKD prijaté v 09,10,11,12 / 2020 ako prijaté predplatné na rok
2021. Uvedené prostriedky boli zapojené do príjmu rozpočtu v roku 2021.
2
Suma zostatku FP za stravné vo výške 739,93 Eur predstavuje sumy
245,40 Eur – poplatky za stravné prijaté v 12/2020 na rok 2020 a sumu
494,53 Eur ako nespotrebované stravné roku 2020 – predplatné na rok 2021.
Uvedené prostriedky boli zapojené do príjmu rozpočtu v roku 2021.
3Suma
zostatku FP za réžiu vo výške 2594 Eur predstavuje sumy 210 Eur – poplatky za
réžiu prijatú na rok 2020 a sumu 2384 Eur ako predplatné réžie na rok 2021.
Uvedené prostriedky boli zapojené do príjmu rozpočtu v roku 2021.
c) Výdavky
pre projekt PRIMAČÍTanie , ITMS2014+ kód projektu 312011T054 :
|
Útvar |
Mzdy |
Odvody |
Ostat. výdavky |
Kapitálový výdavok Domček |
Spolu |
|
Európska únia |
9
516 |
2
965 |
40 573 |
3 506 |
56
560 |
|
Štátny rozpočet |
1 077 |
326 |
4 839 |
413 |
6
655 |
|
Obec |
4 340 |
1 453 |
1 251 |
206 |
7
250 |
|
2 % KO |
|
|
|
1 665 |
1
665 |
|
Výdavky spolu |
14 933,00 |
4 744,00 |
46 663,00 |
5 790,00 |
72 130,00 |
Zúčtovanie
transferu
|
Druh transferu |
Finančné prostriedky |
||
|
Poskytnuté v Eur |
Vyčerpané
v Eur |
Nevyčerpané
v Eur |
|
|
Európska
únia |
60 740 |
56 560 |
4 1801 |
|
Štátny
rozpočet |
7 147 |
6 655 |
4922 |
|
Obec |
7 290 |
7 250 |
403 |
|
2 % KO |
1
665 |
1 665 |
0 |
|
Spolu |
76 842,00 |
72 130,00 |
4 712,00 |
1Zostatok
FP v sume 4 180,09 Eur z prostriedkov Európskej únie na projekt
PRIMAČÍTanie bol zapojený do príjmu rozpočtu v roku 2021.
2Zostatok FP v sume
491,77 Eur z prostriedkov Štátneho rozpočtu na projekt PRIMAČÍTanie bol
zapojený do príjmu rozpočtu v roku 2021.
3Zostatok FP v sume
39,63 Eur z prostriedkov Obce na projekt PRIMAČÍTanie bol vrátený na obec
v roku 2021.
d)
Výdavky pre deti v hmotnej núdzi + štátna dotácia + Projekt „Pracuj
v školskej kuchyni“
|
Útvar |
Mzdy, Odvody |
Dohoda |
Štátna dotácia |
Škol. potreby |
Spolu |
|
ÚPSVaR |
4 178 |
|
21
214 |
133 |
25
525 |
|
Obec |
|
1
406 |
|
|
1
406 |
|
Výdavky
spolu |
4 178,00 |
1 406 |
21 214,00 |
133,00 |
26 931,00 |
Zúčtovanie transferu
|
Druh transferu |
Finančné prostriedky |
||
|
Poskytnuté v Eur |
Vyčerpané v Eur |
Nevyčerpané v Eur |
|
|
ÚPSVaR |
26
931 |
25
525 |
0 |
|
Obec |
|
1
406 |
|
|
Spolu |
26 931,00 |
26 931,00 |
0 |
e)
Výdavky pre projekt NP POP II. z Metodicko-pedagogického centra Prešov a z Obce KZF
41 :
|
Druh výdajov |
Mzdy |
Odvody |
Ostat. výdavky |
Spolu |
|
Výdaj pre 2 pedagogických
asistentov |
5
351 |
1
869 |
0 |
7
220 |
|
Výdaj pre 1 školského psychológa |
3 106 |
1 086 |
0 |
4
192 |
|
Výdavky spolu |
8 457,00 |
2 955,00 |
0,00 |
11 412,00 |
V Kysuckom Lieskovci dňa 19.03.2021 Mgr. Magdaléna Tokáriková
riaditeľka
školy
| Názov záujmového krúžku | Vedúci |
|---|---|
| Cestovateľský | Bc. Mariana Mazúrová |
| Čitateľský klub | Mgr. Dominika Slovíková, Mgr. Miroslava Vlčková, Mgr. Miroslava Chyláková |
| Folklórny | Eva Labošová |
| Hraj sa s nami 1. ročník | Mgr. Miriam Jarošová |
| Hraj sa s nami 2. ročník | Mgr. Božena Kekelyová |
| Hraj sa s nami 3. ročník | Mgr. Daniela Ondrejášová |
| Hraj sa s nami 4. ročník | Mgr. Slávka Vajdíková |
| Klub bádateľov | Ing. Erika Barancová, Mgr. Jana Zelinová, Mgr. Lucia Kučáková |
| Korčuľovanie na ľade | Mgr. Silvia Regecová |
| Pohybové hry | Mgr. Silvia Regecová |
| Poradím si s matematikou | Mgr. Katarína Jankovičová |
| Poradím si s matematikou | Mgr. Jana Zelinová |
| Poradím si s matematikou | Mgr. Jana Marčaníková |
| Požiarnický | Jozef Skokan |
| Príprava na T5 SJL | Mgr. Miroslava Chyláková |
| Príprava na T5 SJL | Mgr. Miroslava Vlčková |
| Príprava na T9 SJL | Mgr. Dominika Slovíková |
| Príprava na T9 SJL | Mgr. Miroslava Chyláková |
| Rybársky | Branislav Slocík |
| Školský klub detí | Bc. Mariana Mazúrová, Eva Labošová |
| Tenisový | Bača |
| Tvorivé čítanie | PaedDr. Jana Sihlovcová |
| Výtvarný | Mgr. Dáša Horvátová |
| Zážitkové vyučovanie | Mgr. Mária Paršová, Ing. Miriama Hanzelová |
Od októbra 2020 do mája 2021 prebiehalo v škole vyučovanie mimoriadnym spôsobom (dištančné vzdelávanie, kombinované výučba) v súlade s nariadeniami MŠVVaŠ SR a UVZ SR.
Predkladá: Mgr. Magdaléna Tokáriková
V Kysuckom Lieskovci, 28. septembra 2021
Prerokované Pedagogickou radou školy dňa 11.10.2021.
Rada školy odporúča zriaďovateľovi Obci Kysucký Lieskovec schváliť / neschváliť Správu o výsledkoch a podmienkach výchovno-vzdelávacej činnosti ZŠ Kysucký Lieskovec za šk. rok 2020/2021.
predsedníčka Rady školy pri Základnej škole Kysucký Lieskovec - Lenka Bzdylová
dňa:
podpis:
Obec Kysucký Lieskovec schvaľuje / neschvaľuje Správu o výsledkoch a podmienkach výchovno-vzdelávacej činnosti ZŠ Kysucký Lieskovec za šk. rok 2020/2021.
Starosta obce Milan Králik
dňa:
podpis:
Powered by aSc EduPage